Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Piotr Janiak wzmocni przyjęcie Kęczanina

Nowym zawodnikiem I-ligowego Kęczanina Kęty został  Piotr Janiak. Siatkarz, który wraz z Dawidem Popkiem wygrał inauguracyjny turniej siatkówki plażowej Plaża Open w Kętach wzmocni przyjęcie w naszym klubie, po zmianie barw przez Stanisława Wawrzyńczyka (w nowym sezonie zagra w ekipie mistrza Austrii - SK Posojilnica Aich/Dob) i Marku Wawrzyniaku, który przenosi się do Czarnych Wirex Rząśnia.

Piotr Janiak (198 cm), który urodził się 9 września 1988 roku swoją przygodę z siatkówką zaczynał w Ozorkowie w miejscowym I-ligowym zespole Bzury. Kibicom znany jest przede wszystkim z turniejów piłki plażowej, gdzie święcił swoje największe sukcesy m.in. mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz akademickie medale Mistrzostw Europy (w tym dwa złote zdobyte w Kazaniu i Maladze oraz srebrny zdobyty w hiszpańskiej Cordobie), a także siódme miejsce na akademickich Mistrzostwach Świata w Brazylii.

Siatkarza można spotkać jednak również w hali. W sezonie 2012/2013 był zawodnikiem KS Milicz, drużyny która zajęła drugie miejsce w turnieju finałowym i uzyskała awans do I ligi. Rok wcześniej był natomiast zawodnikiem AZS UAM Poznań - drużyny, z którą uczestniczył w Turnieju Mistrzów II lig w Kętach. Poznaniacy nie awansowali wtedy w sportowej walce do I ligi, zajmując trzecie miejsce w turnieju za Kęczaninem i Czarnymi Radom. Janiak został jednak wybrany najlepszym zawodnikiem poznańskiej drużyny.

Aktualny skład Kęczanina Kęty w sezonie 2013/2014 w I lidze:
Rozgrywający: Kacper Popik
Atakujący: Mateusz Zarankiewicz, Jonasz Biegun
Przyjmujący: Mateusz Błasiak, Jakub Gaweł, Marcin Kantor, Piotr Janiak
Środkowi: Dariusz Kubica, Michał Mysera, Paweł Pietraszko

W barwach UMKS w nowym sezonie, na pewno nie zobaczymy natomiast Marcina Mierzejewskiego (Banimex Będzin), Stanisława Wawrzyńczyka (SK Posojilnica Aich/Dob - Austria), Igora Walczykowskiego (MCKiS Jaworzno), Marka Wawrzyniaka (Czarni Wirex Rząśnia), Marcina Kapuśniaka (Ishoj Volley - Dania) i Macieja Fijałka, który wybrał ofertę beniaminka Plus Ligi - BBTS Bielsko-Biała.

W imieniu Zarządu UMKS Kęczanin Kęty oraz naszych kibiców dziękujemy zawodnikom za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze.