11 Grudzień 2019 18:59:01

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Srebro Małopolski w Turnieju Nadziei Olimpijskich 2014

Reprezentacja Małopolski zdobyła srebrny medal podczas Turnieju Nadziej Olimpijskich, który odbył się w dniach 14-16 lipca w Spale. W składzie kadry województwa jest reprezentant naszego klubu i uczeń Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy kęckiej „dwójce” Wojtek Gruszka.

We wstępnej fazie siatkarze z rocznika 1999 z naszego województwa zajęli pierwsze miejsce w grupie pokonując kolejno: Warmińsko-Mazurskie 2:0 (25:11, 25:15), Kujawsko-Pomorskie 2:0 (26:24, 25:22) i Podlaskie 2:0 (25:0, 25:0). W ćwierćfinale nasza drużyna pokonali natomiast reprezentantów Pomorskiego 2:0 (25:18, 25:16).

W półfinale rozegranym w środę 16 lipca, po emocjonującym meczu nasza drużyna pokonała Mazowieckie 2:1 (14:25, 25:18, 15:10). W ostatnim meczu niestety reprezentanci małopolskich klubów przegrali po 3-setowej walce z ekipą ze Śląska 2:1 (23:25, 25:17, 15:9).

Reprezentacja Małopolski: Mateusz Stós, Karol Gdowski, Kamil Zaręba, Szymon Grzegorzek, Kamil Kosiba, Wojciech Druzgała, Tomasz Garguła, Piotr Droździk, Seweryn Zdrada, Tomasz Dylowicz, Marcin Zabawa, Wojciech Gruszka, Maciej Pawelec – trenerzy: Marek Skrobot, Przemysław Płaczek

Wyniki TNO w Spale:

Lubuskie – Łódzkie 0:2 (14:25, 26:28)
Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 0:2 (11:25, 15:25)
Opolskie – Świętokrzyskie 2:0 (25:17, 25:19)
Dolnośląskie – Podkarpackie 1:1 (25:19, 19:25)
Pomorskie – Zachodniopomorskie 1:1 (25:16, 23:25)
Kujawsko-Pomorskie - Podlaskie 2:0 (25:0, 25:0)
Wielkopolskie – Lubelskie 1:1 (19:25, 25:23)
Mazowieckie - Śląskie 2:0 (25:22, 25:23)
Lubuskie - Zachodniopomorskie 2:0 (25:19, 25:23)
Warmińsko-Mazurskie - Podlaskie 2:0 (25:0, 25:0)
Opolskie - Lubelskie 2:0 (25:23, 25:19)
Dolnośląskie - Śląskie 1:1 (12:25, 25:18)
Łódzkie - Pomorskie 2:0 (25:18, 25:20)
Małopolskie-Kujawsko-Pomorskie 2:0 (26:24, 25:22)
Świętokrzyskie - Wielkopolskie 1:1 (20:25, 25:20)
Podkarpackie - Mazowieckie 1:1 (22:25, 25:20)
Lubuskie - Pomorskie 0:2 (23:25, 21:25)
Warmińsko-Mazurskie-Kujawsko-Pomorskie 0:2 (20:25, 13:25)
Opolskie - Wielkopolskie 2:0 (25:23, 25:14)
Dolnośląskie - Mazowieckie 0:2 (23:25, 15:25)
Zachodniopomorskie - Łódzkie 1:1 (21:25, 25:23)
Podlaskie - Małopolskie 0:2 (0:25, 0:25)
Lubelskie - Świętokrzyskie 2:0 (25:22, 25:17)
Śląskie - Podkarpackie 2:0 (25:10, 25:17)

O miejsca 1-8
Łódzkie - Kujawsko-Pomorskie 2:1 (25:17, 19:25, 15:11)
Pomorskie - Małopolskie 0:2 (18:25, 16:25)
Opolskie - Śląskie 1:2 (25:22, 20:25, 12:15)
Lubelskie - Mazowieckie 1:2 (5:25, 25:23, 9:15)

O miejsca 9-16
Zachodniopomorskie – Podlaskie 2:0
Lubuskie - Warmińsko-Mazurskie 2:0 (25:19, 25:19)
Wielkopolskie - Podkarpackie 1:2 (25:21, 18:25, 13:15)
Świętokrzyskie - Dolnośląskie 2:1 (25:23, 17:25, 15:7)

Pomorskie - Lubelskie 0:2 (16:25, 25:27)
Kujawsko-Pomorskie - Opolskie 2:1 (26:28, 25:18, 15:10)

Podlaskie - Wielkopolskie 0:2 (0:25, 0:25)
Warmińsko-Mazurskie - Dolnośląskie 0:2 (24:26, 14:25)
Zachodniopomorskie - Podkarpackie 2:1 (20:25, 25:16, 16:14)
Lubuskie - Świętokrzyskie 0:2 (25:27, 23:25)

Półfinały:

Łódzkie - Śląskie 0:2 (17:25, 17:25)
Małopolskie - Mazowieckie 2:1 (14:25, 25:18, 15:10)

Mecze o poszczególne miejsca:

1-2 Śląskie - Małopolskie 2:1 (23:25, 25:17, 15:9)
3-4 Łódzkie - Mazowieckie 0:2 (23:25, 22:25)

5-6 Kujawsko-Pomorskie - Lubelskie 2:0 (25:19, 25:22)
7-8 Opolskie - Pomorskie 2:0 (25:22, 27:25)

9-10 Zachodniopomorskie - Świętokrzyskie 2:1 (25:16, 20:25, 15:13)
11-12 Podkarpackie - Lubuskie 0:2 (24:26, 17:25)

13-14 Wielkopolskie - Dolnośląskie 2:1 (21:25, 25:18, 16:14)
15-16 Podlaskie - Warmińsko-Mazurskie 0:2 (0:25, 0:25)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Z galerii
5,877,026 unikalne wizyty