25 Kwietnia 2024 16:13:37

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Linki: Sponsorzy
Alupol packaging

Główny Sponsor


Alupol Packaging - solidny europejski producent opakowań z 50-cio letnim doświadczeniem.

Grupa Alupol Packaging należąca do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. jest największym i najbardziej doświadczonym producentem opakowań giętkich w kraju. W jej skład wchodzą: Alupol Sp. z o.o. oraz jej "spółka córka" Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o. z siedzibą w Kętach.

Posiada około 20-to procentowy udział w rynku, zaopatrując w opakowania koncerny międzynarodowe, producentów marek własnych oraz średnie i małe przedsiębiorstwa działające na rynku lokalnym. W ofercie firmy dostępne są opakowania dla branż koncentratów spożywczych, cukierniczej, tłuszczowej, mleczarskiej, farmaceutycznej i chemicznej. Jest pewnym i niezawodnym dostawcą, stanowiącym realną alternatywę dla największych producentów opakowań na świecie. Produkcja wielowarstwowych materiałów opakowaniowych, w których się specjalizuje wymaga nie tylko fachowej wiedzy, odpowiedniej technologii, ale także nowoczesnych urządzeń.

Firma od lat konsekwentnie buduje silną pozycję rynkową. Duże inwestycje w nowe zakłady, maszyny i technologie trwające nieprzerwanie od 1996 roku sprawiły, że w branży opakowań spożywczych Alupol Packaging dorównał największym producentom opakowań giętkich.







Data dodania: 05/11/2009 22:59 Wizyt: 1619
Czanieckie Makarony

Czanieckie Makarony


"Taki makaron robiła Twoja babcia i mama Ty już nie musisz go robić Możesz go kupić u nas"


Z takim przesłaniem rozpoczęła działalność firma Czanieckie Makarony Sp. z o. o. Każdy przecież pamięta jak w rodzinie na niedzielne, czy świąteczne obiady zagniatało się ciasto na swojski makaron. Czanieckie Makarony Sp. z o. o. rozpoczęły działalność 1 sierpnia 1990 roku z nadzieją, że oferowane wyroby dorównają smakiem i jakością makaronom robionym w domu.


Od początku swojej działalności firma Czanieckie Makarony Sp. z o. o. kładzie ogromny nacisk na wysoką jakość wytwarzanego produktu. Początkowo był to wyłącznie makaron popularnie zwany krajanką, który wygląda i smakuje jak ten robiony własnoręcznie w domu. Obecnie firma posiada maszyny do produkcji makaronów tłoczonych i walcowanych, dzięki którym jest w stanie wytwarzać większą ilość asortymentów.


Czanieckie Makarony Sp. z o. o. posiadają w swojej ofercie tradycyjny asortyment:
- krajanka makarony tłoczone: ryż, gwiazdka, literki, tarte, kolanko z falbanką, świderek, muszelka, muszelka morska,
- rurka ukośna makarony walcowane: łazanka, kokardka, kokardka mała, gniazdko 1, gniazdko 2, tasiemka walcowana, nitka walcowana, niteczka walcowana.


Do produkcji makaronu używa się kaszy pszennej makaronowej, semoliny i jaj. Czanieckie Makarony Sp. z o. o. produkują również bez jajeczny makaron a'la italiana, w którego skład wchodzi 100% semoliny, oraz makarony "kolorowe" z dodatkiem szpinaku oraz pomidora. W ofercie Czanieckich Makaronów Sp. z o.o. znajdą Państwo również makaron z jaj przepiórczych.


O dużej dbałości o higienę produkcji i wysoką jakość wyrobów mogą świadczyć zdobyte przez Czanieckie Makarony Sp. z o. o. nagrody, wyróżnienia oraz certyfikaty jakości. W 2002 roku w firmie został wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością według normy ISO 9001, który był zintegrowany z systemem HACCP. System ten funkcjonował do połowy 2008 roku. W maju 2008 roku zapadła decyzja o wdrożeniu nowych systemów a mianowicie niemiecko-włosko-francuskiego systemu IFS International Food Standard oraz brytyjskiego BRC Global Standard for Food Safety. Oba te systemy sumują wymagania Dobrej Praktyki Higienicznej, Dobrej Praktyki Produkcyjnej, HACCP, norm serii ISO oraz zwracają uwagę na zgodność wyrobów z europejskim prawem żywnościowym. W październiku 2008 roku systemy te zostały certyfikowane.


Ponadto nad bezpieczeństwem wyrobów Czanieckich Makaronw Sp. z o. o. czuwa nowoczesne laboratorium zakładowe. Zostało ono uruchomione w listopadzie 2003r. Dzięki dotacji z Unii Europejskiej – Linia PHARE 2000 został zakupiony niezbędny sprzęt oraz urządzenia służące do wykonywania badań.


W laboratorium badane są cechy mikrobiologiczne (bakterie) oraz fizykochemiczne (tłuszcz, wilgotność) wyrobu gotowego. Takie badania są również przeprowadzane na półproduktach używanych do produkcji makaronu. Wyrób gotowy jest również poddawany badaniom organoleptycznym gdzie oceniane są takie właściwości wyrobu jak: smak, zapach, konsystencja, barwa oraz kształt przed i po ugotowaniu. Przeprowadzane są także badania czystości maszyn i urządzeń do produkcji makaronu oraz badania czystości rąk pracowników.


Ważnym aspektem dbania o wysoką jakość jest fakt że żadna paczka makaronu nie opuszcza zakładu bez przejścia przez detektor – wykrywacz metalu, który eliminuje zagrożenie związane z metalicznymi zanieczyszczeniami.


Podczas produkcji oraz magazynowania pracownicy firmy stosują się do zasady FIFO (ang. First-In-First-Out) Pierwsze weszło - pierwsze wyszło. Pozwala to na dostarczenie do klienta produktu z długa datą przydatności, wyprodukowanego ze świeżych półproduktów.

Data dodania: 19/04/2010 12:57 Wizyt: 2039
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,169,297 unikalne wizyty