28 Czerwiec 2022 02:52:53

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
1% podatku dla Arka


Informujemy, że w roku 2012 nie będzie możliwości przekazania 1% podatku na klub UMKS Kęczanin. W zamian za to bardzo prosimy o przekierowanie tych środków na leczenie i rehabilitację synka naszej koleżanki - Anny Pustelnik - nauczycielki wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach.

Dziewięcioletni Arek na pierwszy rzut oka nie różni się od rówieśników. Niestety, kiedy miał dwa latka obowiązkowe szczepienie DTP wywołało u niego tragiczne w skutkach powikłania. U chłopca nastąpił regres we wszystkich strefach rozwoju (zanik mowy i jej rozumienia, brak zainteresowania otaczającym światem) i pojawiły się zaburzenia autystyczne. Od momentu diagnozy choroby Arek jest objęty szeregiem terapii i działań, mających poprawić jego stan. Po pięciu latach terapii logopedycznej i psychologiczno-pedagogicznej udało się częściowo przywrócić u niego mowę. Jest to jednak proces długotrwały i wymaga dalszego leczenia. Nadal najbardziej zaburzona jest strefa społecznego funkcjonowania chłopca.

NFZ w Polsce nie refunduje żadnych badań, które mogłyby określić wewnętrzny stan zdrowia dziecka. Większość lekarzy nie ma też żadnej wiedzy o schorzeniu, jakie dotknęło Arka. Oferowana pomoc terapeutyczna jest natomiast bardzo kosztowna. Rodzice chłopca zwrócili się więc do fundacji.
 Chłopiec od kilku lat jest podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.  Dzięki dotychczasowemu wsparciu możliwe było wykonanie zagranicznych badań Arka oraz zastosowanie u niego niekonwencjonalnego, a przynoszącego dobre rezultaty, leczenia. Dziecko mogło również uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci autystycznych.
Prosimy więc, aby pozytywnie odpowiedzieli Państwo na nasz apel i przekazali 1% podatku na leczenie Arkadiusza Pustelnika.


Nazwa: OPP Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”     
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające” cel – 1% - (10191) PUSTELNIK ARKADIUSZ


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,469,326 unikalne wizyty