Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Srebrne medale młodziczek w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki

Srebrne medale w ósmej edycji Oświęcimskiej Ligi Siatkówki zdobyły młodziczki UMKS Kęczanin Kęty. W finale, który został rozegrany w sobotę 28 kwietnia nasze siatkarki uległy ubiegłorocznym zwyciężczyniom UKS Setbol A Oświęcim 2:3. Najlepszą zagrywającą ligi została Aleksandra Pietrzykowska. Opiekunem drużyny jest Andrzej Dźwigoń.

UMKS Kęczanin Kęty - UKS Setbol A Oświęcim 2:3 (23:25, 26:24, 25:13, 23:25, 4:15)

Składy:
Kęczanin: Szpyra Dagmara, Szlendak Katarzyna, Pietrzykowska Aleksandra, Dwornik Julia, Witkowska Monika, Handzlik Aleksandra, Marcelina Matusiak, Januszyk Klaudia (libero)
Setbol: Bartuś Karolina, Bratek Martyna, Dudziak Maria, Gondek Anna, Jeleń Anna, Kozak Oliwia, Leśniak Monika, Piłat Kamila, Porębska Klaudia, Rusinek Klaudia, Wolak Martyna

Klasyfikacja końcowa 1-4:
1. UKS Setbol A Oświęcim
2. UMKS Kęczanin Kęty
3. UKS Setbol Szpaki
4. Gimnazjum Chełm Śląski

W rywalizacji brało udział 14 drużyn.

Z powodu kontuzji w meczu finałowym nie zagrały niestety Katarzyna Piskorek i Paulina Gancarczyk.

W finale w kategorii chłopców złote medale zdobyli gimnazjaliści z ZSG nr 2 w Kętach, którzy w meczu o pierwsze miejsce pokonali UKS Joker B Oświęcim 3:0. W składzie "złotej" drużyny zagrali Jakub Wojtas - wybrany najlepszym atakującym ligi, Adrian Raj i Adrian Szłapa.