16 Czerwca 2024 17:17:12

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Eugeniusz Andrejuk: W Kętach o I ligę

PZPSOd piątku do niedzieli w Kętach rozegrany zostanie Turniej Mistrzów II ligi, z udziałem zwycięzców czterech grup - AZS UAM Poznań, RCS Czarnych Radom, AKS Rzeszów i gospodarza UMKS Kęczanina. Dwie najlepsze drużyny awansują do I ligi.

Drużyny gości zamieszkają w Ośrodku Wypoczynkowo-Sportowym SILESIA w Międzybrodziu Bialskim. Malownicza wieś położona w powiecie żywieckim będzie bazą w czasie 3-dniowych zawodów. - Nasza oferta została tak skonstruowana, żeby nie była droga, a warunki pobytu uczestnicy mieli jak najlepsze - mówi trener zespołu gospodarzy Marek Błasiak.

W czasie zawodów gospodarze nie będą już tak gościnni. - Przed tym sezonem nie stawialiśmy sobie jakichś konkretnych celów. Chcieliśmy przede wszystkim grać jak najlepiej. Cieszymy się już z tego gdzie jesteśmy, ale walczymy o I ligę - dodaje trener Błasiak. W opinii wielu fachowców faworytem Turnieju Mistrzów II ligi będą RCS Czarni Radom. - Szanse tej drużyny oceniam na 99 procent. Do takiej opinii upoważnia gra tego zespołu w trakcie całego sezonu oraz skład drużyny. Pozostali rywali też chcą grać o całą pulą. W niedzielę dwa zespoły będą pokonane, a dwa zwycięskie. Na pewno zapowiada się ciekawa rywalizacja - podkreśla szkoleniowiec UMKS Kęczanin.

Zainteresowanie turniejem jest bardzo dużo. Chętni zobaczenia w akcji czterech najlepszych drużyn II ligi są nie tylko w Kętach, ale również w Bielsku-Białej, Będzinie czy Jaworznie, gdzie są kluby I-ligowe i liczne grono sympatyków siatkówki. W Kętach zapowiada się prawdziwe święto naszej dyscypliny sportu.

W walce o pierwsze miejsce w swojej grupie II ligi siatkarze z Kęt pokonali w play off SMS PZPS Spałę. - W porównaniu z poprzednim sezonem z naszego składu odeszło dwóch zawodników. Obecnie połowę zespołu stanowią nasi wychowankowie z rocznika 1990-91. W 2007 roku organizowaliśmy finałowy turniej mistrzostw Polski kadetów, gdzie zajęliśmy czwarte miejsce. Na bazie tej grupy opiera się obecnie nasza drużyna, której 80 procent składu stanowią studenci. Zawodnicy oprócz przygotowań do Turnieju Mistrzów, uczą się równolegle do egzaminów na uczelniach, głównie krakowskich i katowickich. Udział w tym turnieju da nam odpowiedź na pytanie, gdzie jesteśmy na naszej drodze do I ligi - kończy Marek Błasiak.

W innych zespołach również trwają przygotowania do walki o I ligę. - Dysponujemy nagraniami spotkań wszystkich rywali. Będziemy je analizować, aby jak najlepiej przygotować się do finału. Ponieważ żadnym z rywali jeszcze nie graliśmy taka pokazowa lekcja na pewno będzie bardzo pomocna - podkreśla trener radomskiej drużyny Wojciech Stępień na portalu sportradom.pl. Szkoleniowiec z pełnym optymizmem oczekuje na turniej.

 

Autor/Źródło: PZPS Eugeniusz Andrejuk


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,370,435 unikalne wizyty