29 Maja 2024 08:34:12

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Trzej nowi zawodnicy w UMKS Kęczanin

Miło nam poinformować, że do drużyny UMKS Kęczanin, która w sezonie 2012/2013 będzie walczyła o punkty w pierwszej lidze piłki siatkowej dołączyło trzech nowych zawodników.

W sezonie 2012/2013 nowym rozgrywającym UMKS-u będzie Maciej Fijałek. Urodzony 7 sierpnia 1982 roku w Wadowicach wychowanek MKS Andrychów, ostatni sezon spędził w zespole mistrza I ligi, czyli AZS Stal Nysa. Wcześniej Maciej grał w drużynie BBTS Bielsko-Biała, z którą awansował do PLS oraz w zespołach MCKiS Energetyk Jaworzno i Orle AZS AWF Międzyrzecz. Prywatnie Maciej jest bratem reprezentanta Polski w siatkówce plażowej Grzegorza Fijałka.

W nowym sezonie do drużyny dołączy również 22-letni Igor Walczykowski (202 cm). Nowy atakujący UMKS-u jest wychowankiem Skry Bełchatów oraz absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Poza grą w rezerwach bełchatowian i Młodej Plus Lidze, w której zdobył wicemistrzostwo ligi ma za sobą również treningi z pierwszą drużyną 7-krotnego Mistrza Polski. Zawodnik może pochwalić się też tytułem najlepszego atakującego Mistrzostw Polski Juniorów. Jak się okazuje Igor zna Kęty i z pewnością bardzo mile je wspomina. W 2007 roku zdobył w naszym mieście ze Skrą tytuł Mistrza Polski Kadetów.

Obok Mateusz Błasiaka i Jakuba Gawła za przyjęcie będzie natomiast odpowiadał urodzony 4 stycznia 1990 roku w Wejherowie Stanisław Wawrzyńczyk, który w ubiegłym sezonie występował w zespole MUKS Joker Rodło Piła. Rok wcześniej, mierzący 198 cm zawodnik wywalczył z zespołem Lotos Trefl Gdańsk awans do Plus Ligi. Wychowanek UKS Omega Gdynia grał również w GKS Stoczniowiec oraz francuskim klubie Al Caudry Volley. Nowego zawodnika Kęczanina dość często można było również spotkać na plaży, gdzie razem z Barłomiejem Szczypczykiem lub Meteuszem Sypniewskim, z bardzo dobrym skutkiem brał udział w turniejach siatkówki plażowej.

W przyszłym sezonie w barwach UMKS-u Kęczanin nie zobaczymy natomiast Tomka Mamicy i Pawła Muchewicza, którzy postanowili wspomóc MKS Andrychów w walce o II-ligowy awans. W Kęczaninie nie wystąpi również Paweł Raniszewski, który postanowił wzmocnić drugoligowy TS Volley Rybnik. 

Na zdjęciu Maciej Fijałek - autor M. Jagintowicz (Nysa)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,283,274 unikalne wizyty