22 Lipca 2024 01:06:46

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Igor Walczykowski: O utrzymanie będziemy spokojni

 

Krótki wywiad z nowym atakującym UMKS Kęczanin Kęty - Igorem Walczykowskim.

 

Co skłoniło Cię do podpisania kontraktu z beniaminkiem z Kęt?
Po odejściu z Siedlec zacząłem rozglądać się za nowym klubem. Po wejściu do 1-wszej ligi Kęczanina pomyślałem, że byłoby to dobre dla mnie rozwiązanie. Po rozmowach i ustaleniu warunków zostałem nowym atakującym Kęczanina z czego bardzo się cieszę .

Miałeś okazję już poznać Kęty w 2007 roku. Jak wspominasz tamten pobyt?
Pobyt w Kętach wspominam bardzo mile. Trudno wspominać inaczej po zdobyciu Mistrzostwa Polski Kadetów. Było to dla mnie niesamowite przeżycie i mam nadzieje, że po tym sezonie wspomnienia będę miał podobne.

Jaka rzecz związana z Kętami, najbardziej utkwiła Ci w pamięci?
Kęty przede wszystkim zapamiętałem z dwóch rzeczy: pierwsza z nich to pełna hala kibiców dopingująca swoją drużynę - dla młodego zawodnika jakim wtedy byłem była to wielka sprawa. Mam nadzieję, że będzie i tak w tym roku, a druga sprawa to doskonała organizacja i profesjonalne podejście organizacyjne.

Jak oceniasz szansę Kęczanina w pierwszej lidze?
Wiadomo, że po awansie do pierwszej ligi nie jest łatwo. Drużyna w drugiej lidze była już mocnym zespołem a przy kilku wzmocnieniach jakie przeprowadził i planuje Zarząd klubu uważam, że nie mamy się czego obawiać . Jesteśmy młodym zespołem i każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Gdy wszyscy się ze sobą zgrają uważam, że o utrzymanie będziemy spokojni a jeśli ugramy coś więcej to nasze.

Jakie cele stawiasz przed sobą na najbliższy sezon?
Jeśli chodzi o moje indywidualne cele to przede wszystkim chce dalej się rozwijać , chce ciężko pracować i poprawiać swoje umiejętności aby być coraz lepszym. Gra w 1-wszej lidze w Kętach pozwoli mi z pewnością na dalszy rozwój.

Jak masz zamiar spędzać czas poza treningami i grą w klubie?
Z pewnością dużo tego czasu nie będzie ale na pewno będę starał się kontynuować swoją edukację. W tym roku bronie licencjat i zrobię wszystko aby pogodzić treningi ze studiami magisterskimi.

Czy miałeś okazję spotkać na parkiecie zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą grać w Kęczaninie? Jak ich oceniasz?
Wielu chłopaków pamiętam jeszcze z Mistrzostw Polski Kadetów w 2007r. Wtedy to oni stanowili o sile zespołu. Jeżeli chodzi o transfery tego sezonu to mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że będę miał okazję trenować u boku takich zawodników.

Czego życzyć nowemu siatkarzowi Kęczanina?
Wygrania ligi i zdrowia które w tym pomoże !!!

Dziękuję za rozmowę i życzę Ci zdrowia oraz spełnienia wszystkich założonych celów z Kęczaninem.

Rozmawiał:  ark (www.keczanin.info)
fot. www.skra.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,515,512 unikalne wizyty