26 Czerwiec 2022 15:48:11

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
UMKS Kęczanin w pełnym składzie

Libero Marcin Mierzejewski i przyjmujący Marek Wawrzyniak z uzupełnili skład naszej I-ligowej drużyny.

Marcin Mierzejewski jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem naszego klubu. Poza nieprzerwaną grą w ostatnich 8 sezonach w Plus Lidze Siatkówki ma za sobą również sporo medali seniorskich i juniorskich mistrzostw Polski, w tym srebrny z 2005 roku w barwach AZS Olsztyn. Zawodnik może również pochwalić się kilkoma medalami mistrzostw kraju w piłce siatkowej plażowej juniorów - 2 złote krążki, a nawet udziałem w Mistrzostwach Świata i Europy w tej dyscyplinie.
Wychowanek AZS Olsztyn urodził się 4 stycznia 1982 roku. Przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy swojego macierzystego klubu Indykpolu AZS Olsztyn. Wcześniej, w latach 2006-2010 był zawodnikiem zespołu Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą to drużyną zajmował 4 i 6 miejsca w PLS. W najwyższej klasie rozgrywkowej nowy libero Kęczanina występował również w Gwardii Wrocław (2005/2006) i AZS Olsztyn (2004/2005). Wcześniej reprezentował barwy Gwardii Szczytno i AZS II Olsztyn. W swojej karierze zawodnik stawał po jednej stronie siatki z takimi siatkarzami jak Paweł Zagumny, Paweł Papke, Marcin Możdzonek, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak czy Kuba Jarosz.  Marcin ma 182 cm wzrostu, jest żonaty i ma dwie córki - Julię i Maję.

Przyjmujący, Marek Wawrzyniak (196 cm) urodził się 15 stycznia 1987 roku w Olsztynie i z tym miastem do sierpnia 2009 roku była związana jego przygoda z siatkówką. Klub w tym czasie zmienił kilkukrotnie nazwę na PZU AZS, Mlekpol AZS, AZS UWM Olsztyn. W 2009 roku zawodnik trafił na krótko do Ślepska Suwałki, jednak jak sam przyznaje był to tylko epizod w jego karierze. Z Suwałk przeniósł się następnie do pobliskiego Pronaru Hajnówka, głównie ze względu na pracę z doświadczonym trenerem Pawłem Blombergiem. Ostatni sezon spędził w Krispolu Września. W karierze Marka brak znaczących sukcesów jednak jak sam przyznaje dużym osiągnięciem dla niego był fakt dostania się do dwunastki AZS Olsztyn na dwa sezony. Miał wtedy możliwość zagrania w kilku spotkaniach w PLS oraz trenowania z najlepszymi jego  zawodnikami, takimi jak Paweł Zagumny, Paweł Papke, Wojtek Grzyb czy Grzegorz Szymański.

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwszy trening I-ligowców w Kętach. Natomiast w sobotę, 4 sierpnia razem z grupą ponad 80 młodych siatkarzy i siatkarek trenujących we wszystkich grupach prowadzonych przez UMKS Kęczanin wyjadą oni na coroczny obóz treningowy do Mrzeżyna.

Skład drużyny UMKS Kęczanin Kęty w sezonie 2012/2013:
rozgrywający – Maciej Fijałek, Marcin Kapuśniak
przyjmujący - Mateusz Błasiak, Jakub Gaweł, Stanisław Wawrzyńczyk, Marek Wawrzyniak
atakujący – Igor Walczykowski, Jonasz Biegun, Kordian Szpyrka
środkowi - Jacek Faron, Dariusz Kubica, Michał Mysera, Paweł Pietraszko
libero - Marcin Mierzejewski

Na zdjęciu Marcin Mierzejewski - plusliga.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,461,375 unikalne wizyty