29 Maja 2024 07:07:06

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
UMKS Kęczanin w pełnym składzie

Libero Marcin Mierzejewski i przyjmujący Marek Wawrzyniak z uzupełnili skład naszej I-ligowej drużyny.

Marcin Mierzejewski jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem naszego klubu. Poza nieprzerwaną grą w ostatnich 8 sezonach w Plus Lidze Siatkówki ma za sobą również sporo medali seniorskich i juniorskich mistrzostw Polski, w tym srebrny z 2005 roku w barwach AZS Olsztyn. Zawodnik może również pochwalić się kilkoma medalami mistrzostw kraju w piłce siatkowej plażowej juniorów - 2 złote krążki, a nawet udziałem w Mistrzostwach Świata i Europy w tej dyscyplinie.
Wychowanek AZS Olsztyn urodził się 4 stycznia 1982 roku. Przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy swojego macierzystego klubu Indykpolu AZS Olsztyn. Wcześniej, w latach 2006-2010 był zawodnikiem zespołu Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą to drużyną zajmował 4 i 6 miejsca w PLS. W najwyższej klasie rozgrywkowej nowy libero Kęczanina występował również w Gwardii Wrocław (2005/2006) i AZS Olsztyn (2004/2005). Wcześniej reprezentował barwy Gwardii Szczytno i AZS II Olsztyn. W swojej karierze zawodnik stawał po jednej stronie siatki z takimi siatkarzami jak Paweł Zagumny, Paweł Papke, Marcin Możdzonek, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak czy Kuba Jarosz.  Marcin ma 182 cm wzrostu, jest żonaty i ma dwie córki - Julię i Maję.

Przyjmujący, Marek Wawrzyniak (196 cm) urodził się 15 stycznia 1987 roku w Olsztynie i z tym miastem do sierpnia 2009 roku była związana jego przygoda z siatkówką. Klub w tym czasie zmienił kilkukrotnie nazwę na PZU AZS, Mlekpol AZS, AZS UWM Olsztyn. W 2009 roku zawodnik trafił na krótko do Ślepska Suwałki, jednak jak sam przyznaje był to tylko epizod w jego karierze. Z Suwałk przeniósł się następnie do pobliskiego Pronaru Hajnówka, głównie ze względu na pracę z doświadczonym trenerem Pawłem Blombergiem. Ostatni sezon spędził w Krispolu Września. W karierze Marka brak znaczących sukcesów jednak jak sam przyznaje dużym osiągnięciem dla niego był fakt dostania się do dwunastki AZS Olsztyn na dwa sezony. Miał wtedy możliwość zagrania w kilku spotkaniach w PLS oraz trenowania z najlepszymi jego  zawodnikami, takimi jak Paweł Zagumny, Paweł Papke, Wojtek Grzyb czy Grzegorz Szymański.

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwszy trening I-ligowców w Kętach. Natomiast w sobotę, 4 sierpnia razem z grupą ponad 80 młodych siatkarzy i siatkarek trenujących we wszystkich grupach prowadzonych przez UMKS Kęczanin wyjadą oni na coroczny obóz treningowy do Mrzeżyna.

Skład drużyny UMKS Kęczanin Kęty w sezonie 2012/2013:
rozgrywający – Maciej Fijałek, Marcin Kapuśniak
przyjmujący - Mateusz Błasiak, Jakub Gaweł, Stanisław Wawrzyńczyk, Marek Wawrzyniak
atakujący – Igor Walczykowski, Jonasz Biegun, Kordian Szpyrka
środkowi - Jacek Faron, Dariusz Kubica, Michał Mysera, Paweł Pietraszko
libero - Marcin Mierzejewski

Na zdjęciu Marcin Mierzejewski - plusliga.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,282,899 unikalne wizyty