08 Grudnia 2023 00:14:34

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Maciej Fijałek: Musimy walczyć o zwycięstwa

Porażka z Energetykiem z pierwszej rundy siedziało w was cały czas. Podkreślaliście to praktycznie na każdym kroku, tym razem potknięcia nie było i pewnie wygraliście 3:0.

Nie mogę z tym polemizować, było dokładnie tak jak powiedziałeś, gdybyśmy wygrali w pierwszej fazie z zespołem z Jaworzna to dzisiaj mielibyśmy 24 punkty na swoim koncie. Dużo lepiej wyglądałaby nasza sytuacja w tabeli, bo widać jak jest ciasno i jak niewiele potrzeba aby poprawić swoją sytuację.

Poza waszym zwycięstwem, korzystnie ułożyły się wyniki innych spotkań. AZS UAM Poznań wygrał ze Ślepskem 3:1 z kolei Camper Wyszków pokonał Jadar Siedlce w tym samym stosunku. To na pewno cieszy Was podwójnie obok waszego sukcesu.

Bardzo dobrze, że wspomniane przez ciebie spotkania skończyły się takimi a nie innymi wynikami. My zdobywamy punkty, nasi rywale je tracą i o to chodzi! Tym bardziej, że czekają nas dwa bardzo ciężkie spotkania na wyjeździe z BBTS-em oraz Ślepskiem Suwałki  a w dalszej przyszłości także w Poznaniu. Musimy walczyć w tych meczach o zwycięstwa, skuteczną grą tylko we własnej hali nie mamy prawa myśleć o awansie do fazy play-off 1 ligi. Jeżeli będziemy grać tak mądrze, konsekwentnie i skutecznie jak dzisiaj to o ten awans jestem spokojny.

Wspomniałeś o konsekwencji w waszej grze. Z drugiej strony wyglądało to nieco inaczej, kiedy rywalom szło to potrafili zdobyć kilka punktów, ale kiedy coś się zacięło to na dobre.

Takie mecze gra się bardzo ciężko, szczególnie kiedy prowadzi się kilkoma punktami to koncentracja może uciec i tak też się dzisiaj z nami momentami działo. Jednak nie były to długie przestoje i bardzo szybko uciekaliśmy z naszych złych ustawień.

Wasz trener podczas rozmowy ze mną we wtorek powiedział, że w poniedziałek doskonale wychodziła wam zagrywka i przyznam, że było to dzisiaj widać jak na dłoni.

Właśnie w poniedziałki staramy się mocniej pracować nad tym elementem. Nam pozostaje się cieszyć, że podczas spotkań potrafimy pokazać to co robimy na treningach.

Zespół z Jaworzna to młoda, niedoświadczona, borykającą się z wieloma problemami drużyna. Czy twoim zdaniem wasi kibice przeszkodzili dzisiaj siatkarzom ze Śląska w nieco lepszej grze?

Tacy kibice jak tutaj w Kętach potrafią nam skutecznie pomóc, a czasami także zdeprymować rywala. Zespół z Jaworzna jak wspomniałeś to młoda ekipa, która może czasem się zagotować i tak właśnie stało się dzisiaj. Kibice są naszym 7 zawodnikiem na boisku i chwała im za to.

Rozmawiał: Piotr Bąk (www.siatkowka24.com)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,830,636 unikalne wizyty