29 Czerwiec 2022 00:36:52

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Maciej Fijałek: Być może pokusimy się jeszcze o jakąś niespodziankę

Jak oceniłby Pan spotkanie ze Stalą? Trzeba przyznać, że emocji w nim nie zabrakło...
 
Maciej Fijałek: - No tak, udało się wygrać pierwsze dwa sety. Potem chyba pomyśleliśmy, że dalej już "pójdzie" i dokończymy tego trzeciego seta. Niestety, przestaliśmy dobrze zagrywać. Popełniliśmy trochę błędów, no i można powiedzieć, że Nysa nam się "rozhulała". Na szczęście w tie-breaku wróciliśmy do naszej dobrej gry. Teraz cieszymy się, że zostajemy w lidze. Nie ma dla nas znaczenia, czy zajęliśmy VII czy VIII miejsce. Nie kalkulujemy. Jesteśmy w lidze i gramy dalej. Być może pokusimy się jeszcze o jakąś niespodziankę.

Czy zgodzi się Pan z tym, że oba zespoły grając o play-offy grały głównie o 100% utrzymanie, jakie dawało zajęcie miejsca w pierwszej ósemce?
 
- Tak, każdy wiedział, jakiej wagi to jest mecz, jakie jest jego ciśnienie. Cieszy, że potrafiliśmy wygrać spotkanie, któremu towarzyszyło takie napięcie. Myślę, że będzie to procentować w przyszłości.

W pokonanym polu został Pana poprzedni klub. Przyniosło to Panu tym większą satysfakcję czy jednak poczuł Pan jakiś dyskomfort?
 
- Nie, w tamtym roku byłem w Nysie, wygrałem z nimi ligę. Teraz jestem w Kętach, więc tamto to już historia. Gram w Kęczaninie i to jest teraz najważniejsze. Wiadomo, że jest jakiś tam podtekst, ale myślę, że to nie miało znaczenia.

Czy przed sezonem przychodząc do Kęt wyobraziłby Pan sobie scenariusz, że gracie decydujący mecz o play-offy i wyrzucacie z nich Stal Nysę?
 
- Na pewno nie. Myślałem, że ta Nysa pogra w tym sezonie trochę lepiej. Wiadomo, że wierzyłem w nas cały czas, jednak beniaminek zawsze w pierwszym sezonie ma ciężko. Tak było i w naszym przypadku, ale udało się i to nas cieszy.
 
Jak wyjaśniłby Pan fakt, że w pierwszej rundzie szło wam zdecydowanie gorzej niż w tej rewanżowej? Byliście wtedy bliżej ostatnich dwóch zespołów niż czołowej ósemki. Czy było to przysłowiowe frycowe?
 
- Myślę, że to frycowe trzeba było zapłacić. Poprzegrywaliśmy parę niepotrzebnych meczów. Przede wszystkim "ciągnęła" się za nami porażka z Jaworznem. Gdybyśmy wtedy mieli te trzy punkty więcej, to by było spokojniej. A było jeszcze parę takich meczów, np. w Bielsku i Suwałkach. Pogubiliśmy głupio punkty i musieliśmy walczyć do samego końca.

 
Rozmawiał Krzysztof Wilk, przegladligowy.com


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,474,598 unikalne wizyty