23 Maja 2024 10:52:02

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Kęczanin przed szansą

Przed szansą sprawienia sportowej mega sensacji staną w sobotę i niedzielę siatkarze pierwszoligowego Kęczanina. Po ubiegłotygodniowym niespodziewanym rozstrzygnięciu jakim było wygranie drugiego meczu fazy play-off w Radomiu, tym razem drużyny rywalizować będą w kęckiej hali OSiR. UMKS, który nie zwykł przegrywać przed własną publicznością (ostatnią ligową porażkę w Kętach zanotował 3 listopada 2012 r.) mimo, że nie był od początku faworytem tych meczów może wyeliminować drużynę niekwestionowanego lidera I ligi z najlepszej czwórki. (Kęczanin Kęty na koniec rundy zasadniczej zajął ósme miejsce, mając aż 18 punktów straty do Czarnych Radom.)

Byłoby to tym bardziej dotkliwe dla radomian, że 31 stycznia 2013 roku, obok drużyn BBTS Bielsko-Biała, Cuprum Mundo Lubin i Camper Wyszków, zgłosili oni swój akces do Plus Ligi (najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce). Żeby jednak w ogóle mogli się o nią starać, konieczne jest by ekipa Czarnych na koniec rozgrywek znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn I ligi. Radomianom, którzy przez przegraną stracili atut swojego parkietu, brakuje jednak do tego dwóch wygranych. Grający bez obciążenia kęczanie, którzy zapewnili sobie spokojne utrzymanie, na pewno przed własną publicznością, zrobią wszystko by w najbliższych dwóch spotkaniach pokazać się z jak najlepszej strony i pokrzyżować plany gościom. Że stać ich na to, po przebiegu zwłaszcza drugiej rundy, nikt chyba nie wątpi.

W razie kolejnego remisowego dwumeczu, piąte i decydujące spotkanie zostanie znów rozegrane w Radomiu. Przypomnijmy, że podopieczni trenerów Błasiaka i Gruszki już raz w tym sezonie pokonali w Kętach ekipę Wojciecha Stępnia 3:2.

Serdecznie zapraszamy zatem na oba pojedynki  do kęckiej hali OSiR. Udowodnijmy kolejny raz, że kęcka publiczność jest ogromnym wsparciem dla zespołu i jej siódmym zawodnikiem.

I liga mężczyzn – faza play-off (hala OSiR Kęty)

mecz nr 3  -  13 kwietnia 2013 (sobota) – godz. 17.
UMKS Kęczanin Kęty – RCS Czarni Radom

mecz nr 4  - 14 kwietnia 2013 (niedziela) – godz. 11.
UMKS Kęczanin Kęty – RCS Czarni Radom


W sobotę 14 kwietnia w hali OSiR w Kętach zostaną rozegrane także półfinały wojewódzkiej edycji zawodów Kinder+Sport ("dwójki" dziewcząt), w których wezmą udział m.in. przedstawicielki UMKS Kęczanin Kęty. Początek zawodów o godz. 10.00

www.sportowe-kety.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,269,224 unikalne wizyty