30 Czerwiec 2022 21:06:06

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Stanisław Wawrzyńczyk: Sekret naszych sukcesów tkwi w kibicach

siatkowka24.com: Z Radomia wróciliście z jedną, ale jakże cennym zwycięstwem. Widać było jak wielką radość sprawiła wam ta wygrana

Stanisław Wawrzyńczyk: Zgadza się, do Radomia pojechaliśmy z bojowym nastawieniem, chociaż wiedzieliśmy, że ciężko się tam gra i mało komu udawało się tam zwyciężać. Pomimo tego wierzyliśmy mocno w to, że jeśli zagramy najlepiej jak tylko potrafimy to jesteśmy w stanie się im przeciwstawić a może nawet coś ugrać. I jak się później okazało, udało nam się wywieźć z Radomia bardzo cenne zwycięstwo. Jest to dla nas malutki sukces ale jesteśmy świadomi tego, że takich sukcesów potrzebujemy jeszcze dwa.

W pierwszym meczu wyglądaliście moim zdaniem tak jakby ktoś was związał przed meczem i odwiązał tuż przed nim. Chodzi mi szczególnie o wasze mięśnie. Czuliście na boisku trudy podróży?

Nie chcę zwalać wyniku pierwszego spotkania na to, że wyruszyliśmy tego samego dnia. Moim zdaniem nie miało to większego znaczenia. W tym meczu więcej zimnej krwi bądź też siatkarskiego szczęścia, szczególnie w końcówkach setów miała drużyna z Radomia i to zadecydowało o ich zwycięstwie.

Czujecie się teraz faworytem rywalizacji z Czarnymi? Gracie kolejne dwa mecze u siebie w hali, która w tym roku jest twierdzą praktycznie nie do zdobycia (Kęczanin przegrał jedynie na początku sezonu, z zespołami z Lubina oraz Bielska-Białej)

Nie czujemy się faworytem. Myślę, że faworytem nadal pozostają Czarni i stawiając pieniądze na nas u bukmacherów będzie można więcej wygrać :) To jest sport tutaj statystyki i liczby nie zawsze się sprawdzają i nie zawsze wygrywają faworyci. My ze swojej strony możemy zapewnić, że zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby zwyciężyć!

Mimo wszystko publiczność na pewno będzie waszym siódmym, a może nawet ósmym zawodnikiem. Kęcka hala wytrzyma najazd słynnego już walca?

O to jestem spokojny i jestem przekonany, ze fenomen naszej hali nie polega na tym że tam trenujemy na co dzień i dlatego lepiej gramy. Sekret tkwi w naszych wspaniałych kibicach wspierających nas w każdym momencie meczu. To im w dużej mierze przypisałbym te wszystkie zwycięstwa jakie odnosiliśmy na naszej hali. Liczę na to, że i tym razem kibice pomogą nam zwyciężyć w następnych spotkaniach bo bez nich mogłoby się to okazać niewykonalne.

Muszę zapytać o jedną rzecz. Czy kiedy wchodzisz na zagrywkę i kibice skandują:  Stachu, Stachu wiesz co robić, a potem Stachu, Stachu - nap....aj daje ci to podwójnego kopa?

Na pewno jest to jakiś dodatkowy bodziec motywujący mnie, jeszcze bardziej do większej koncentracji w tym elemencie. Chociaż z drugiej strony muszę przyznać, że będąc na boisku często wyłączam się i nie docierają do mnie takie cenne wskazówki z boku (śmiech).

Pierwszy mecz gracie w sobotę o 17, drugi w niedzielę o 11. Wiadomo, że młodzi zawodnicy szybciej się regenerują niż ci starsi. W zespole z Radomia nie brakuje takich właśnie siatkarzy...

Myślę, że to o której gramy niedzielny mecz nie będzie miało większego wpływu na grę Czarnych. Moim zdaniem mają oni na tyle szeroki i wyrównany skład, że nawet jeśli jakiś zawodnik nie czułby się w pełni sił w niedzielnym pojedynku ma zmiennika, który zagra na dobrym poziomie. My skupiamy się na naszej dobrej grze a nie na tym żeby w jakikolwiek sposób, czynnikiem zewnętrznym zaszkodzić w grze rywali. Tylko swoją dobrą postawą w meczu jesteśmy w stanie im zaszkodzić.

Szykujecie jakieś specjalne warianty w waszej grze, którymi zaskoczycie rywali?

Oczywiście nasz sztab szkoleniowy ciężko pracował nad tym aby przygotować optymalną taktykę na mecze z Czarnymi, a czy ona będzie miała przełożenie na pozytywny dla nas wynik dowiemy się niebawem.

Dziękuje za rozmowę

Dzięki i zapraszam wszystkich sympatyków "kęckiego walca" do wspierania naszej drużyny w meczach z Czarnymi!!


Rozmawiał Piotr Bąk


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,484,290 unikalne wizyty