16 Lipca 2024 07:54:29

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Kęcki finał oświęcimskiej ligi

W sobotę 11 maja w oświęcimskim "Chemiku" zostanie rozegrany finał kolejnej już edycji Oświęcimskiej Ligi Piłki Siatkowej. W roku szkolnym 2012/2013 Kęty zgłosiły do rozgrywek 2 zespoły chłopców, które całkowicie zdominowały rozgrywki.

Drużyna Kęty I to zespół złożony z kilku kadetów UMKS "Kęczanin" z rocznika 1997 oraz uzupełniających ten skład uczniów ZSG 2 Kęty (rocz. 19997/98). Zespół po rozgrywkach grupowych uplasował się na pierwszym miejscu. W fazie play-off drużyna spotkała się z czwartą drużyną fazy grupowej - Gimnazjum nr 1 z Brzeszcz, którą pokonała 2:0 (25:17, 25:13).

Skład Kęty I: Adrian Szłapa, Bartłomiej Pająk, Zygmunt Dźwigoń, Kamil Kowalczyk, Maciej Madej, Sebastian Gaweł, Maciej Cisiński, Kamil Hrapkowicz, Paweł Szczepańczyk.
Opiekunem zespołu jest Anna Pustelnik.

Druga drużyna to zespół w całości złożony z młodzików UMKS "Kęczanin", trenowanych przez Macieja Gruszkę. W fazie grupowej OLS zespół "Kęczanina" uległ tylko swoim starszym kolegom, co w końcowej klasyfikacji dało mu drugie miejsce. W fazie play-off zespół Kęty II zmierzył się ze sklasyfikowaną na trzecim miejscu drużyną gospodarzy "Jocker 1", złożoną z uczniów III klasy sportowej Gimnazjum nr 1 z Oświęcimia. Zespół z Kęt pewnie zwyciężył w tym meczu 2:0 (25:19, 25:16) awansując do finału turnieju.

Skład Kęty II: Jan Gryboś, Konrad Sitarz, Marcin Szustak, Dawid Banaś, Arkadiusz Smoła, Mateusz Bujarek, Kacper Kawończyk, Wojciech Gruszka, Konrad Banaś, Antoni Dźwigoń.

Oba zespoły startują w rozgrywkach OLS w ramach współpracy pomiędzy powstałymi w Kętach Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi chłopców na poziomie gimnazjum (ZSG nr 2) oraz liceum (PZ nr 10), a także klubu UMKS "Kęczanin". Celem nadrzędnym ośrodka jest promocja siatkówki oraz doskonalenie umiejętności młodych siatkarzy.

Wielki finał OLS, gdzie oprócz drużyn chłopców zagra też zespół dziewcząt z "Kęczanina", odbędzie się w sobotę 11 maja w hali oświęcimskiego „Chemika” (hala PZ nr2 SOMSiT w Oświęcimiu, ul.Bema 8). O godz. 9. zagrają chłopcy, natomiast o godz. 11. dziewczęta.

www.sportowe-kety.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,501,306 unikalne wizyty