28 Czerwiec 2022 23:27:11

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Kęcki finał oświęcimskiej ligi

W sobotę 11 maja w oświęcimskim "Chemiku" zostanie rozegrany finał kolejnej już edycji Oświęcimskiej Ligi Piłki Siatkowej. W roku szkolnym 2012/2013 Kęty zgłosiły do rozgrywek 2 zespoły chłopców, które całkowicie zdominowały rozgrywki.

Drużyna Kęty I to zespół złożony z kilku kadetów UMKS "Kęczanin" z rocznika 1997 oraz uzupełniających ten skład uczniów ZSG 2 Kęty (rocz. 19997/98). Zespół po rozgrywkach grupowych uplasował się na pierwszym miejscu. W fazie play-off drużyna spotkała się z czwartą drużyną fazy grupowej - Gimnazjum nr 1 z Brzeszcz, którą pokonała 2:0 (25:17, 25:13).

Skład Kęty I: Adrian Szłapa, Bartłomiej Pająk, Zygmunt Dźwigoń, Kamil Kowalczyk, Maciej Madej, Sebastian Gaweł, Maciej Cisiński, Kamil Hrapkowicz, Paweł Szczepańczyk.
Opiekunem zespołu jest Anna Pustelnik.

Druga drużyna to zespół w całości złożony z młodzików UMKS "Kęczanin", trenowanych przez Macieja Gruszkę. W fazie grupowej OLS zespół "Kęczanina" uległ tylko swoim starszym kolegom, co w końcowej klasyfikacji dało mu drugie miejsce. W fazie play-off zespół Kęty II zmierzył się ze sklasyfikowaną na trzecim miejscu drużyną gospodarzy "Jocker 1", złożoną z uczniów III klasy sportowej Gimnazjum nr 1 z Oświęcimia. Zespół z Kęt pewnie zwyciężył w tym meczu 2:0 (25:19, 25:16) awansując do finału turnieju.

Skład Kęty II: Jan Gryboś, Konrad Sitarz, Marcin Szustak, Dawid Banaś, Arkadiusz Smoła, Mateusz Bujarek, Kacper Kawończyk, Wojciech Gruszka, Konrad Banaś, Antoni Dźwigoń.

Oba zespoły startują w rozgrywkach OLS w ramach współpracy pomiędzy powstałymi w Kętach Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi chłopców na poziomie gimnazjum (ZSG nr 2) oraz liceum (PZ nr 10), a także klubu UMKS "Kęczanin". Celem nadrzędnym ośrodka jest promocja siatkówki oraz doskonalenie umiejętności młodych siatkarzy.

Wielki finał OLS, gdzie oprócz drużyn chłopców zagra też zespół dziewcząt z "Kęczanina", odbędzie się w sobotę 11 maja w hali oświęcimskiego „Chemika” (hala PZ nr2 SOMSiT w Oświęcimiu, ul.Bema 8). O godz. 9. zagrają chłopcy, natomiast o godz. 11. dziewczęta.

www.sportowe-kety.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,474,458 unikalne wizyty