08 Grudnia 2023 01:20:42

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Kacper Popik w Kęczaninie Kęty

Kacper Popik, 21-letni siatkarz został nowym rozgrywającym Kęczanina Kęty. W poniedziałek 10 czerwca nastąpiło podpisanie kontraktu  z zawodnikiem, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy zespołu MCKiS Energetyk Jaworzno.

Kacper Popik był również kapitanem drużyny, który pomimo dużych problemów i nie utrzymania się w I-ligowym gronie, pokusił się o kilka niespodzianek, m.in. o zwycięstwo z Kęczaninem i mistrzem I-ligi ubiegłego sezonu - Stalą Nysa. Jest to drugi zawodnik po przyjmującym Marcinie Kantorze, który przed sezonem 2013/2014 dołączył do naszego klubu.

Nowy rozgrywający UMKS ma 191 cm i pochodzi z Bielska-Białej, gdzie rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w miejscowym BBTS.  Następnie Kacper przeniósł się do II-ligowego Delicu-Polu Norwid Częstochowa, który reprezentował przez trzy sezony. Po zakończeniu nauki w częstochowskim liceum sportowym wrócił do macierzystego klubu na sezon 2011/2013, by następnie trafić do zespołu z Jaworzna.

Prywatnie Kacper jest synem Wiesława Popika,  byłego siatkarza oraz trenera takich klubów jak: BBTS Bielsko-Biała, Chemik-Delekta Bydgoszcz, Budowlani Organika Łódź, MKS Dąbrowa Górnicza czy ostatnio BKS Aluprof Bielsko-Biała.

fot. Marcin Miłek (energetyk.mckis.jaw.pl)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,830,918 unikalne wizyty
Table 'aetoo4_keczanintest.fusion_captcha' doesn't exist