29 Listopada 2023 17:11:48

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Nowy atakujący w Kęczaninie

Atakujący Mateusz Zarankiewicz (196 cm) jest kolejnym siatkarzem, który obrał kierunek na Kęty by wzmocnić siłę Kęczanina przed nowym sezonem w I lidze. Urodzony 17 sierpnia 1989 r. w Kędzierzynie-Koźlu, wychowanek Ruchu Zdzieszowice ostatnie dwa sezony spędził w MKS MOS Banimex Będzin, a wcześniej w Farcie Kielce (2008-2011) i MMKS Kędzierzyn Koźle.

Nowy siatkarz UMKS-u zaczynał jednak od … pływania. Próbował też swoich sił w koszykówce, co zaowocowało nawet pobytem na zgrupowaniu kadry. Ostatecznie postawił jednak na siatkówkę. Spore sukcesy Mateusz świętował zwłaszcza w rozgrywkach młodzieżowych gdzie w 2006 roku zdobył w Częstochowie brązowy medal mistrzostw Polski kadetów a następnie na swoich klubowych obiektach - srebrny w kategorii juniorów.

Mateusz podobnie jak Marcin Kantor, Kacper Popik czy Mateusz Błasiak, Kordian Szpyrka, Igor Walczykowski jest studentem katowickiej AWF. Nowy siatkarz Kęczanina jest kolejnym w naszych szeregach, który z powodzeniem radzi sobie w turniejach siatkówki plażowej.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,810,370 unikalne wizyty