29 Maja 2024 07:35:56

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Radom i Bielsko w PlusLidze - Kraków i Tychy w I lidze

PZPSRada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podjęła decyzję o powiększeniu rozgrywek PlusLigi  i przyjęciu w swoje szeregi dwóch najlepszych zespołów I ligi ubiegłego sezonu. W walkę o Mistrzostwo Polski w sezonie 2013/2014 włączą się zatem RCS Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała.

To historyczna chwila dla PlusLigi. Po raz pierwszy w historii Spółki zwiększamy liczbę zespołów walczących o mistrzostwo kraju. Tym bardziej to cieszy, że do gry na najwyższym szczeblu wracają znakomite marki – kluby bogate w sukcesy i piękne tradycje a klub z Radomia był jednym z założycieli PLPS S.A.. Jednocześnie liczę na to, że Bielsko i Radom wniosą do rozgrywek wiele entuzjazmu – powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej PLPS S.A., Andrzej Gołaszewski.

Z racji tego, iż z pierwszoligowymi parkietami pożegnały się ekipy z Radomia i Bielsko-Białej oraz MCKiS Energetyk Jaworzno i KU AZS UAM Poznań, które spadły do II ligi, na zapleczu PlusLigi powstała dwumiejscowa luka. Z tego też względu PZPS zdecydował się rozesłać zapytania o chęć gry na zapleczu PlusLigi do spadkowiczów, a także do klubów, które zajęły trzecie i czwarte miejsce w turnieju finałowym o wejście do I ligi. W Jaworznie i Poznaniu nie znaleziono odpowiednich funduszy, by myśleć o walce na tym szczeblu rozgrywek, natomiast w Krakowie i Tychach od razu zdecydowano się na wysłanie stosownych dokumentów. Decyzja PZPS była więc formalnością, która w poniedziałek 24 czerwca stała się faktem.

Skład I ligi piłki siatkowej w sezonie 2013/2014:
Energa Pekpol Ostrołęka
KS Cuprum Mundo Lubin
KS Camper Wyszków
MKS Banimex Będzin
Ślepsk Suwałki
UMKS Kęczanin Kęty
KPS Siedlce
Stal AZS PWSZ Nysa
ASPS Avia Świdnik (beniaminek)
KS Milicz (beniaminek)
AGH 100RK AZS Kraków (beniaminek)
TKS Nascon Kopex Tychy (beniaminek)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,282,974 unikalne wizyty