28 Czerwiec 2022 23:26:33

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Kacper wyleciał z kadrą do Kazania

- Na pewno mamy silny zespół z dużymi aspiracjami. Chcemy w Kazaniu uzyskać dobry wynik – mówił przed odlotem na Letnią Uniwersjadę trener polskich siatkarzy Radosław Panas. W środę zakończyli oni krótkie zgrupowanie w Warszawie.

Dziesięciu zawodników z kadry na Uniwersjadę ma za sobą występy w PlusLidze. Niektórzy jak Karol Kłos grali w reprezentacji kraju lub byli powoływani do kadry narodowej. Kacper Popik grał w I lidze, a Wojciech Włodarczyk w austriackiej ekstraklasie.

- Zawodnicy są świadomi swoich możliwości. Do Kazania lecą w określonym celu. W pierwszym spotkaniu w sobotę zagramy z Chinami i mecz otwarcia może okazać się kluczowy. Jest to silny zespół i na pewno zechce włączyć się do walki o czołowe lokaty – dodaje trener Panas.

Polski szkoleniowiec podkreśla, że ważne będzie pierwsze miejsce w grupie. – Awans uzyskają dwa zespoły. W dalszej części rywalizacji trafiamy na rywali z grupy, w której gra Rosja. Gospodarze bardzo prestiżowo podchodzą do Uniwersjady. Zebrali mocny skład z zawodnikami, którzy grali w reprezentacji. Rosyjski zespół z pewnością będzie pierwszy w swojej grupie. Dlatego trzeba wygrać swoją, żeby ominąć trudnego przeciwnika – mówi Radosław Panas.

Polscy siatkarze-studenci będą mieli jeszcze w grupie Brazylijczyków. – Między tymi trzema zespołami rozstrzygnie się chyba sprawa walki o dwa czołowe miejsca w grupie – zakończył Radosław Panas.

Polska na Letnią Uniwersjadę w Kazaniu: Grzegorz Łomacz, Kacper Popik, Grzegorz Bociek, Wojciech Żaliński, Miłosz Hebda, Wojciech Ferens, Krzysztof Wierzbowski, Wojciech Włodarczyk, Piotr Hain , Karol Kłos, Maciej Zajder, Damian Wojtaszek.

Eugeniusz Andrejuk - pzps.pl

fot. Marcin Miłek


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
#1 | ark dnia 08 lipiec 2013 12:41:49
Pierwsze wyniki akademickiej reprezentacji Polaków na Uniwersjadzie w Kazaniu:

Polska - Chiny 3:0 (25:19, 25:13, 25:10)
Polska - Szwajcaria 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)
Polska - Makao 3:0 (25:6, 25:11, 25:17)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,474,456 unikalne wizyty