11 Grudnia 2023 17:25:20

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Jarosław Macionczyk uzupełnił skład UMKS-u

Pierwszy rozgrywający i kapitan wicemistrza zaplecza PlusLigi ubiegłego sezonu, ekipy BBTS Bielsko-Biała, Jarosław Macionczyk będzie „rozrzucał” piłki w bieżącym w Kęczaninie Kęty. Urodzony 22 stycznia 1979 roku w Wodzisławiu Śląskim siatkarz (190 cm) karierę sportową rozpoczynał w Górniku Radlin.

Potem grał w AZS-ie Gliwice, a następnie ponownie w Górniku. W polskiej ekstraklasie zadebiutował, grając w AZS-ie Nysa w meczu z Pamapolem AZS Częstochowa. Był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu z którym zajął 7 miejsce w lidze. W latach 2005-2006 był zawodnikiem Energetyka Jaworzno skąd przeszedł do zespołu PlusLigi - Jadaru Radom, gdzie o miejsce w podstawowej szóstce rywalizował z Tomášem Malčíkiem. W 2010 został zawodnikiem Trefla Gdańsk. Nowy rozgrywający UMKS ostatni sezon spędził w Bielsku-Białej, gdzie z zespołem BBTS zajął drugie miejsce w lidze, czym przyczynił się do wywalczenia dla niego awansu do PlusLigi Siatkówki.

Przypomnijmy, że odwrotny kierunek wybrał Maciej Fijałek, który w przerwie między sezonami Kęczanina Kęty zamienił na bielski BBTS.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,837,294 unikalne wizyty