16 Czerwca 2024 17:13:42

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Marek Błasiak: Spokojnie powinniśmy podjąć walkę o ósemkę

Zakończyło się budowanie naszego składu na nadchodzący sezon. Z zespołu odeszli dwaj doświadczeni zawodnicy - Maciej Fijałek i Marcin Mierzejewski, ale naszym celem po raz kolejny będzie awans do ósemki. Przygotowania do rozgrywek podopieczni trenerów Błasiaka i Gruszki rozpoczną 2 sierpnia od wyjazdu na obóz sportowy do Mrzeżyna.

W międzysezonowej przerwie w Kęczaninie Kęty nie doszło do rewolucji kadrowej, choć nie obyło się bez strat. Z pewnością największym osłabieniem drużyny znad Soły jest odejście Macieja Fijałka, który przeniósł się do BBTS-u Bielsko-Biała oraz Marcina Mierzejewskiego. Ten doświadczony libero wybrał ofertę MKS-u Będzin. Poza tym z klubem pożegnali się: Igor Walczykowski, Stanisław Wawrzyńczyk, Marcin Kapuśniak i Marek Wawrzyniak. W ich miejsce do Kęczanina przyszli: Jarosław Macionczyk, Kacper Popik, Piotr Janiak, Marcin Kantor i Mateusz Zarankiewicz. - Nie stać nas na to, aby kontraktować niewiadomo ilu zawodników. Musimy robić to bardzo oszczędnie i z głową - skomentował Marek Błasiak. Na razie nie jest znana jeszcze przyszłość Jacka Farona. Najprawdopodobniej zostanie on w zespole, bowiem kontuzja innego środkowego sprawia, że trener będzie miał do dyspozycji tylko dwóch zdrowych graczy na tej pozycji.

Do tej pory siatkarze Kęczanina do zbliżających się zmagań w I lidze przygotowywali się we własnym zakresie. Dopiero na początku sierpnia drużyna uda się na obóz nad morze. - Do 2 sierpnia każdy z zawodników miał przygotowywać się indywidualnie. Tego dnia wyjeżdżamy na dwunastodniowy obóz do Mrzeżyna. Podczas niego dopracujemy wszelkie kwestie związane ze sparingami i turniejami - powiedział Błasiak. - Po obozie zrobimy krótką przerwę, aby siatkarze mogli dwa, trzy dni być w domu, a potem będziemy już przygotowywać się do sezonu u siebie - dodał szkoleniowiec Kęczanina Kęty.

Na razie dokładny harmonogram sparingowy drużyny znad Soły nie jest jeszcze znany. - Przewidujemy jeden turniej u siebie, ale jego termin musimy dostosować do planów innych zespołów. Nie mamy zbyt wielu środków finansowych, dlatego może to być turniej jednodniowy - zaznaczył Błasiak. - BBTS na pewno zorganizuje Puchar Beskidów. Może nas zaprosi. Dla nas na pewno frajdą byłoby zmierzenie się z silnymi zespołami, bo nas nie stać na zaproszenie drużyn z PlusLigi i zaoferowanie im noclegów oraz wyżywienia - dodał.

Podstawowym celem zespołu z Kęt w nadchodzącym sezonie będzie znalezienie się w ósemce. - Chcemy grać w play-off. Pod tym kątem była budowana drużyna. Natomiast sport rządzi się własnymi prawami i pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. Aczkolwiek skład mamy ciekawy. Jak stworzymy dobrą atmosferę w zespole, to spokojnie powinniśmy podjąć walkę o ósemkę - zakończył trener ekipy znad Soły.


Skład Kęczanina Kęty na sezon 2013/2014:
Rozgrywający: Kacper Popik, Jarosław Macionczyk
Atakujący: Mateusz Zarankiewicz, Jonasz Biegun
Środkowi: Paweł Pietraszko, Michał Mysera, Dariusz Kubica, Jacek Faron (?)
Przyjmujący: Marcin Kantor, Piotr Janiak, Mateusz Błasiak, Jakub Gaweł
Libero: Michał Toczko

 

www.siatka.org


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,370,418 unikalne wizyty