26 Czerwiec 2022 17:08:13

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Paweł Pietraszko: Wyrosną z nich zdolni zawodnicy

 

Siatkarze 1-ligowego UMKS Kęczanin Kęty, zawodnicy drużyny rezerwowej oraz kilkadziesiąt dzieci wraz z trenerami od 2 sierpnia przebywa na obozie w nadmorskim Mrzeżynie. Dla potralu siatkowka24.com, kończący się powoli obóz, zrelacjonował Paweł Pietraszko, środkowy Kęczanina.

 

Trenerzy Błasiak oraz Gruszka 1-ligowej drużynie już od 3 sierpnia zaordynowali bardzo intensywny program przygotowań co na początku rozmowy zauważył Paweł Pietraszko - Trenujemy trzy razy dziennie od 3 sierpnia. Przez pierwsze kilka dni wszyscy mieli zakwaszone nogi po bieganiu na plaży, jednak z czasem doszliśmy do siebie i później było już tylko lepiej. - Jednak środkowy, który w zespole z Kęt występuje od zeszłego sezonu przyznaje, że jest to koniecznie, jeżeli zarówno on jak i jego koledzy chcą osiągnąć w 1 lidze kolejne sukcesy – Zdajemy sobie sprawę z korzyści, jakie ten czas spędzony na obozie ma przynieść w trakcie rozgrywek ligowych, dlatego każdy z osobna na treningach daje z siebie wszystko, tak aby w sezonie być w jak najlepszej formie – powiedział Paweł Pietraszko.

Do zespołu z Kęt przed sezonem dołączyło kilku nowych zawodników, jednak zdaniem Pawła ci nie mieli problemów z aklimatyzacją - Myślę, że każdy z nowych zawodników bez problemu nawiązał dobre kontakty z zawodnikami "starej" ekipy. Ustawienia szóstkami graliśmy tylko raz na tym obozie, ale wyglądało to naprawdę dobrze, potrzeba tylko trochę czasu, aby się bardziej zgrać i miejmy nadzieję, że będziemy w stanie w tym sezonie powalczyć o wysoką lokatę w tabeli.

Fenomenem zespołu z Kęt jest liczba osób, które w jednym czasie wyjeżdżają rok w rok na sportowy obóz nad morzem. Tym razem do Mrzeżyna pojechało około 100 osób co jest ewenementem w skali ogólnokrajowej - Jest tutaj nas bodajże 96 osób. Każda sekcja trenuje minimum 2 razy dziennie. Naprawdę fajnie jest popatrzeć na tych młodych zapaleńców, którzy nie widzą nic innego poza siatkówką i na każdym treningu dają z siebie wszystko. Ja w ich wieku nie wiedziałem nawet ilu zawodników jest na boisku (śmiech) Więc myślę, że wyrosną z nich naprawdę zdolni zawodnicy oraz zawodniczki – zakończył Paweł Pietraszko.

 

Z Pawłem rozmawiał Piotr Bąk (siatkowka.24.com)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,461,748 unikalne wizyty