01 Grudzień 2022 00:52:35

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Piotr Janiak na miejscu 5-6 w finale Mistrzostw Polski

Na ćwierćfinale zakończył swój udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Piotr Janiak (grający w z Dawidem Popkiem). O awans do najlepszej czwórki imprezy para przegrała w meczu z piątym zespołem ostatniej olimpiady i Mistrzami Polski 2013 - Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem. Wcześniej z turnieju odpadły pozostali zawodnicy Kęczanina: Marcin Kantor (z Michałem Kądziołą) - w III rundzie repasaży i Mateusz Zarankiewicz (z Bartłomiejem Malcem) - w I rundzie repasaży.

Ostatecznie para Piotr Janiak/Dawid Popek zakończyła finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej mężczyzn rozgrywany w dniach 23-25 sierpnia 2013 w Niechorzu na miejscach 5-6. Mistrzami Polski 2013 w siatkówce plażowej została para Grzegorz Fijałek (brat byłego rozgrywającego Kęczanina - Macieja) i Mariusz Prudel, którzy w finale pokonali 2:0 młodzieżowych Mistrzów Świata do lat 23, czyli Piotra Kantora (brat nowego przyjmującego Kęczanina - Marcina) i Bartosza Łosiaka.

Pełne wyniki turniej mężczyzn:

I runda:
Maciej Kałuża / Aleksander Mamełka - Bartek Malec / Mateusz Zarankiewicz 2:0 (23:21, 21:18)
Michał Kądzioła / Marcin Kantor – Adam Manios / Dariusz Tkaczuk 2:0 (21:16, 24:22)
Marcin Brzeziński / Robert Szczerbaniuk – Bartłomiej Kiernoz / Bartosz Lewicki 2:0 (21:17, 21:15)
Bartłomiej Kujawiak / Paweł Pełka – Tomasz Wierzbicki / Mateusz Łysikowski 2:0 (21:19, 21:14)
Adam Parcej / Mateusz Radojewski - Bartosz Kujawski / Tomasz Maziarek 2:0 (21:18, 21:14)
Michał Makowski / Sebastian Sobczak – Patryk Baran/ Krzysztof Baran 2:0 (21:16, 21:14)
Jędrzej Brożyniak / Bartłomiej  Dzikowicz  - Peter Kanyion / Marcin Konkel  2:1 (21:15, 19:21, 15:5)
Tomasz Sińczak / Rafał Szternel – Adam Andrys / Roman Andrys 2:0 (21:18, 21:14)

II runda:
Maciej Kosiak / Maciej Rudol - Maciej Kałuża / Aleksander Mamełka 2:0 (21:12, 21:14)
Michał Kądzioła / Marcin Kantor - Łukasz Kaczmarek / Sebastian Kaczmarek 2:1 (21:15, 14:21, 15:10)
Marcin Brzeziński / Robert Szczerbaniuk - Dawid Popek / Piotr Janiak 2:1 (21:19, 14:21, 15:12)
Dominik Witczak / Rafał Matusiak - Bartłomiej Kujawiak / Paweł Pełka 2:0 (21:14, 21:18)
Bryl / Kujawiak - Adam Parcej / Mateusz Radojewski 2:0 (21:19, 21:13)
Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel - Michał Makowski / Sebastian Sobczak 2:0 (21:12, 21:9)
Piotr Kantor / Bartosz Łosiak - Jędrzej Brożyniak / Bartłomiej  Dzikowicz  2:0 (21:17, 21:16)
Jarosław Lech / Damian Wojtasik - Tomasz Sińczak / Rafał Szternel 2:0 (21:19, 21:16)

I runda repasaży:
Adam Andrys / Roman Andrys  - Maciej Kałuża / Aleksander Mamełka 2:0 (21:12, 21:0)
Łukasz Kaczmarek / Sebastian Kaczmarek - Peter Kanyion / Marcin Konkel  2:1 (14:21, 22:20, 15:6)
Dawid Popek / Piotr Janiak - Patryk Baran/ Krzysztof Baran 2:0 (21:17, 21:12)
Bartłomiej Kujawiak / Paweł Pełka - Bartosz Kujawski / Tomasz Maziarek 2:1 (21:17, 10:21, 15:7)
Adam Parcej / Mateusz Radojewski - Tomasz Wierzbicki / Mateusz Łysikowski 2:0 (21:13, 21:16)
Michał Makowski / Sebastian Sobczak - Bartłomiej Kiernoz / Bartosz Lewicki 2:1
Jędrzej Brożyniak / Bartłomiej  Dzikowicz  - Adam Manios / Dariusz Tkaczuk 2:0 (21:16, 21:13)
Tomasz Sińczak / Rafał Szternel - Bartek Malec / Mateusz Zarankiewicz 2:0 (21:11, 21:10)


III runda:
Maciej Kosiak / Maciej Rudol - Michał Kądzioła / Marcin Kantor 2:0 (21:12, 21:12)
Dominik Witczak / Rafał Matusiak - Marcin Brzeziński / Robert Szczerbaniuk 2:0 (21:12, 21:14)
Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel – Michał Bryl / Kacper Kujawiak 2:0 (21:11, 21:16)
Piotr Kantor / Bartosz Łosiak - Jarosław Lech / Damian Wojtasik 2:0 (21:18, 21:17)

II runda repasaży:
Łukasz Kaczmarek / Sebastian Kaczmarek - Adam Andrys / Roman Andrys 2:0 (21:13, 21:8)
Dawid Popek / Piotr Janiak - Bartłomiej Kujawiak / Paweł Pełka 2:0 (21:17, 21:12)
Michał Makowski / Sebastian Sobczak - Adam Parcej / Mateusz Radojewski
Jędrzej Brożyniak / Bartłomiej  Dzikowicz   - Tomasz Sińczak / Rafał Szternel

III runda repasaży:
Łukasz Kaczmarek / Sebastian Kaczmarek - Marcin Brzeziński / Robert Szczerbaniuk 2:0 (21:17, 21:15)
Dawid Popek / Piotr Janiak - Michał Kądzioła / Marcin Kantor 2:0 (21:18, 21:15)
Michał Makowski / Sebastian Sobczak - Jarosław Lech / Damian Wojtasik 2:1 (21:18, 17:21, 15:10)
Michał Bryl / Kacper Kujawiak - Tomasz Sińczak / Rafał Szternel 2:0 (21:13, 21:18)

Ćwierćfinały:
Maciej Kosiak / Maciej Rudol - Dominik Witczak / Rafał Matusiak 2:0 (21:13, 24:22)
Piotr Kantor / Bartosz Łosiak - Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Dawid Popek / Piotr Janiak - Łukasz Kaczmarek / Sebastian Kaczmarek 2:0 (21:18, 21:15)
Michał Bryl / Kacper Kujawiak - Michał Makowski / Sebastian Sobczak 2:0 (21:16, 21:8)

IV runda repasaży ( o awans do półfinału ):
Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel - Dawid Popek / Piotr Janiak 2:0 (22:20, 21:12)
Dominik Witczak / Rafał Matusiak - Michał Bryl / Kacper Kujawiak 2:1 (21:13, 15:21, 15:8)

Półfinał:
Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel - Maciej Kosiak / Maciej Rudol 2:1 (21:17, 13:21, 15:8)
Piotr Kantor / Bartosz Łosiak - Dominik Witczak / Rafał Matusiak 2:1 (18:21, 21:15, 15:10)

Mecz o 3 miejsce:
Maciej Kosiak / Maciej Rudol - Dominik Witczak / Rafał Matusiak 2:1 (18:21, 21:15, 15:10)

Finał:
Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel - Piotr Kantor / Bartosz Łosiak 2:0 (21:14, 21:13)



Mistrzostwo Polski 2013 wśród kobiet zdobyła para Kinga Kołosińska - Monika Brzostek, która jeszcze kilka tygodni temu trenowała na boisku do plażówki przy kęckiej hali OSiR jakie powstało przed turniejem Plaża Open.

Półfinały:
Monika Brzostek/Kinga Kołosińska - Martyna Wardak/Joanna Wiatr 2:0 (21:12, 21:17)
Karolina Baran/Jagoda Gruszczyńska - Barbara Sroka/Agata Lewicka 2:0 (21:16, 21:19)

Mecz o III miejsce:
Martyna Wardak/Joanna Wiatr - Barbara Sroka/Agata Lewicka 2:0 (21:15, 21:17)

Finał:
Monika Brzostek/Kinga Kołosińska - Karolina Baran/Jagoda Gruszczyńska 2:0 (21:10, 21:12)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,033,253 unikalne wizyty