07 Grudnia 2023 23:23:42

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Orange Sport pokaże I-ligowe mecze?

PZPSJest duża szansa, że nie tylko na żywo, na siatkarskich I-ligowych halach będzie można zobaczyć mecze drużyn występujących na zapleczu Plus Ligi, w tym Kęczanina Kęty. We wtorek, 3 września w Warszawie odbyło się spotkanie prezesów klubów pierwszoligowych z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz przedstawicielami ogólnopolskiej stacji Orange Sport.

Tematem spotkania były sprawy związane z rozgrywkami I ligi siatkówki w tym m.in. ich wizerunek.

Prezesi kilku I-ligowych klubów spotkali się i rozmawiali m.in. z prezesem PZPS Mirosławem Przedpełskim, członkiem zarządu PZPS Witoldem Romanem, Konradem Piechockim i Andrzejem Lemkiem oraz prezesem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Arturem Popko.

- Głównym tematem spotkania był wizerunek rozgrywek pierwszej ligi - relacjonuje na łamach eostroleka.pl prezes ASPS NET Ostrołęka, Stanisław Nowaczyk - Dyskutowaliśmy o pozyskaniu sponsora strategicznego dla ligi. Najważniejszym tematem spotkania była jednak telewizja, której przedstawiciele również byli obecni. Być może mecze pierwszej ligi obejrzymy również na łamach telewizji.

Z informacji jakie docierają wynika, że trwają zaawansowane negocjacje Polskiego Związku Piłki Siatkowej z telewizją Orange Sport w sprawie transmisji telewizyjnych z meczów pierwszej ligi. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to ta stacja otrzyma pełne prawa do pokazywania meczów zaplecza Plus Ligi. Według wstępnych planów każda z drużyn mogłaby liczyć na trzy mecze we własnej hali, które telewizja pokazałaby na żywo przy użyciu najnowocześniejszych technolgii, z udziałem m.in. pięciu kamer, wozu transmisyjnego i komentatorów.

Jeśli transmisje dojdą do skutku z pewnością hala OSiR w Kętach, będzie musiała zostać przystosowana do tego celu. Aktualnie kęcki obiekt jest przebudowywany by móc bezpiecznie przyjąć większą grupę kibiców, którzy już w ubiegłym sezonie w nadkomplecie wypełniali go na każdym meczu UMKS-u.

Rozgrywki pierwszej ligi są bezpośrednim zapleczem Plus Ligi Siatkówki. Prestiż rozgrywek rośnie z roku na rok. Na parkietach I ligi będziemy mogli w rozpoczynającym się 4 października sezonie, oglądać m.in. byłych reprezentantów Polski: Łukasza Kadziewicza, Pawła Siezieniewskiego czy Jarosława Stancelewskiego. Zagrają w niej także reprezentanci innych krajów takich jak Australia, Słowacja czy Azerbejdżan.

Orange Sport to ogólnopolska telewizja, która w swojej ofercie programowej ma m.in. rozgrywki zaplecza T-Mobile Ekstraklasy (I liga piłki nożnej), piłkarskiego Pucharu Polski, mecze piłkarskie z innych zagranicznych lig, szwedzką ligę żużlową, Bundesligę piłki ręcznej oraz sporty walki (MMA, kickboxing, boks zawodowy). Stacja dociera do ponad 5 mln gospodarstw domowych w Polsce i dostępna jest na największych platformach cyfrowych w tym nc+ (kanał 119), Cyfrowy Polsat (kanał 20), Orange TV (kanał 5) i sieciach kablowych: UPC (kanał 563), Vectra (kanał 219) czy Multimedia (kanał 313).


eostroleka.pl / sportowe-kety.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,830,334 unikalne wizyty