28 Czerwiec 2022 22:42:10

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Orange Sport pokaże I-ligowe mecze?

PZPSJest duża szansa, że nie tylko na żywo, na siatkarskich I-ligowych halach będzie można zobaczyć mecze drużyn występujących na zapleczu Plus Ligi, w tym Kęczanina Kęty. We wtorek, 3 września w Warszawie odbyło się spotkanie prezesów klubów pierwszoligowych z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz przedstawicielami ogólnopolskiej stacji Orange Sport.

Tematem spotkania były sprawy związane z rozgrywkami I ligi siatkówki w tym m.in. ich wizerunek.

Prezesi kilku I-ligowych klubów spotkali się i rozmawiali m.in. z prezesem PZPS Mirosławem Przedpełskim, członkiem zarządu PZPS Witoldem Romanem, Konradem Piechockim i Andrzejem Lemkiem oraz prezesem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Arturem Popko.

- Głównym tematem spotkania był wizerunek rozgrywek pierwszej ligi - relacjonuje na łamach eostroleka.pl prezes ASPS NET Ostrołęka, Stanisław Nowaczyk - Dyskutowaliśmy o pozyskaniu sponsora strategicznego dla ligi. Najważniejszym tematem spotkania była jednak telewizja, której przedstawiciele również byli obecni. Być może mecze pierwszej ligi obejrzymy również na łamach telewizji.

Z informacji jakie docierają wynika, że trwają zaawansowane negocjacje Polskiego Związku Piłki Siatkowej z telewizją Orange Sport w sprawie transmisji telewizyjnych z meczów pierwszej ligi. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to ta stacja otrzyma pełne prawa do pokazywania meczów zaplecza Plus Ligi. Według wstępnych planów każda z drużyn mogłaby liczyć na trzy mecze we własnej hali, które telewizja pokazałaby na żywo przy użyciu najnowocześniejszych technolgii, z udziałem m.in. pięciu kamer, wozu transmisyjnego i komentatorów.

Jeśli transmisje dojdą do skutku z pewnością hala OSiR w Kętach, będzie musiała zostać przystosowana do tego celu. Aktualnie kęcki obiekt jest przebudowywany by móc bezpiecznie przyjąć większą grupę kibiców, którzy już w ubiegłym sezonie w nadkomplecie wypełniali go na każdym meczu UMKS-u.

Rozgrywki pierwszej ligi są bezpośrednim zapleczem Plus Ligi Siatkówki. Prestiż rozgrywek rośnie z roku na rok. Na parkietach I ligi będziemy mogli w rozpoczynającym się 4 października sezonie, oglądać m.in. byłych reprezentantów Polski: Łukasza Kadziewicza, Pawła Siezieniewskiego czy Jarosława Stancelewskiego. Zagrają w niej także reprezentanci innych krajów takich jak Australia, Słowacja czy Azerbejdżan.

Orange Sport to ogólnopolska telewizja, która w swojej ofercie programowej ma m.in. rozgrywki zaplecza T-Mobile Ekstraklasy (I liga piłki nożnej), piłkarskiego Pucharu Polski, mecze piłkarskie z innych zagranicznych lig, szwedzką ligę żużlową, Bundesligę piłki ręcznej oraz sporty walki (MMA, kickboxing, boks zawodowy). Stacja dociera do ponad 5 mln gospodarstw domowych w Polsce i dostępna jest na największych platformach cyfrowych w tym nc+ (kanał 119), Cyfrowy Polsat (kanał 20), Orange TV (kanał 5) i sieciach kablowych: UPC (kanał 563), Vectra (kanał 219) czy Multimedia (kanał 313).


eostroleka.pl / sportowe-kety.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,474,369 unikalne wizyty