26 Czerwiec 2022 22:17:05

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Marcin Kantor: Staram się odwdzięczyć za okazane zaufanie

24-letni Marcin Kantor pierwszy sezon występuje w Kęczaninie Kęty, w I lidze siatkarzy, a już stał się ulubieńcem miejscowej publiczności. To dlatego, że w kluczowych momentach meczów stara się brać na swoje barki ciężar odpowiedzialności za wynik, jak to było w Kętach przeciwko Cameprowi Wyszków (3:2).

 Nie może być inaczej, skoro u Kantorów siatkówka jest rodzinnym sportem. Mając ją w genach, łatwiej podejmować ryzyko. - Nie od razu jednak trafiłem do siatkówki – wspomina Marcin Kantor. - Gorąco do niej namawiał mnie tata, który też był siatkarzem. Jednak, jak każdego chłopca, najpierw ciągnęło mnie do futbolu. Byłem nawet bramkarzem w AKS Niwka, ale to w szkole podstawowej. Jednak od szóstej klasy poszedłem na trening siatkówki i tak już zostało. Moim pierwszym klubem był MMKS Dąbrowa Górnicza.

 Swoich sił próbował także w plażowej odmianie siatkówki. - Zdobyłem czwarte miejsce w juniorskich mistrzostwach świata 19-latków – informuje zawodnik. - Jednak czułem, że moim przeznaczeniem jest gra w hali. Latem bawiłem się w plażówkę, ale od dwóch lat tego nie robię. Wakacje przeznaczam na odpoczynek. Na plaży realizuje się mój młodszy brat Piotr – zawodnik przez skromność nie dodał, że jest aktualnym mistrzem świata U-21, o czym jednak doskonale wiedzą kibice „siedzący” w siatkówce.

 Do Kęt trafił z MKS MOS Będzin, z którym był związany wcześniej przez pięć lat, a z którym Kęczanin przegrał ostatnio 0:3 - Nowy trener miał swoją koncepcję, więc z klubem rozstało się 10 zawodników. Na mnie też postawiono krzyżyk, więc musiałem szukać nowego klubu – wspomina Marcin Kantor.

- Oferta z Kęczanina bardzo mnie ucieszyła. Słyszałem o nim wiele dobrego, także przychylnym w mieście klimacie dla siatkówki. Z kęckimi działaczami doszedłem do porozumienia przy trzecim spotkaniu.

 Mimo młodego wieku, jest już ograny na zapleczu ekstraklasy. - To jest już mój czwarty sezon w I lidze, więc to niejako obliguje mnie do wzięcia na swoje barki większej odpowiedzialności – opowiada Marcin Kantor. - Tak sobie tłumaczę decyzje rozgrywającego Jarka Macionczyka, który w trudnych momentach szuka mnie na parkiecie. Staram się odwdzięczyć za okazane zaufanie. 

 Nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego Kęczanin musi czasem stracić seta lub dwa, by wejść na wysokie obroty. - Osobiście bardzo lubię grę pod presją i przy ogłuszającym dopingu, ale być może niektórzy koledzy wciąż się tego jeszcze uczą – analizuje Kantor. - Przecież doświadczenia nie zdobywa się z dnia na dzień.

W czerwcu skończył katowicką AWF. Poza siatkówką pasjonuje się sportami siłowymi. Lubi czytać książki. Do swoich obowiązków w siatkówce podchodzi z pasją, więc liczy, że najlepsze dni dopiero przed nim. W przyszłości chciałby się sprawdzić na ekstraklasowych parkietach.


Jerzy Zaborski / oswiecim.naszemiasto.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,462,662 unikalne wizyty