16 Lipca 2024 08:17:47

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
W sezonie 2014/2015 nadal w I lidze

Siatkarze Kęczanina Kęty nadal pozostaną najwyżej sklasyfikowanym męskim zespołem w Zachodniej Małopolsce i jednym z dwóch w województwie. 9 czerwca 2014 Zarząd PZPS podjął ostateczną decyzję o poszerzeniu I ligi siatkówki mężczyzn do 14 drużyn. Obok Kęczanina skorzystały na tym również ekipy AZS AGH 100RK Kraków, Victorii Wałbrzych i Karpat Krosno.

– Zatwierdziliśmy rozszerzenie I ligi mężczyzn do 14 drużyn. Nie było dyskusji, decyzja zapadła dosyć zgodnie - powiedział dla portalu sportkrakowski.pl  Andrzej Lemek, sekretarz generalny PZPS i wiceprezes ds. formalnych i rozgrywek.

- Do całej czwórki wystosujemy formalne zaproszenie do I ligi. Będę mieli dosyć krótki, być może tygodniowy, termin na odpowiedź: akceptację lub odrzucenie - wyjaśnił krakowskiemu portalowi Jacek Sęk, członek zarządu Związku i przewodniczący Wydziału Rozgrywek.

Na 16 czerwca PZPS zwołał natomiast zebranie prezesów zespołów I-ligowych.

- Przygotowaliśmy kilka opcji systemów rozgrywek; zarówno dotyczących ilości zespołów biorących udział w play off i play out, jak i liczby meczów w poszczególnych rundach. Prezesi będą mogli je zaopiniować, czyli de facto wybrać najbardziej im odpowiadający model - powiedział Jacek Sęk.

Przy tworzeniu systemu rozgrywek zostaną wzięte pod uwagę również potrzeby telewizji, której przedstawicieli zaproszono na poniedziałkowe zebranie. - Transmisją meczów pierwszoligowych jest zainteresowana TVP Sport. Rozmowy toczą się od pewnego czasu, jeśli zostaną pomyślnie sfinalizowane, to będziemy mieli relacje – zakończył przewodniczący Wydziału Rozgrywek.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,501,354 unikalne wizyty