28 Czerwiec 2022 02:16:01

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
W sezonie 2014/2015 nadal w I lidze

Siatkarze Kęczanina Kęty nadal pozostaną najwyżej sklasyfikowanym męskim zespołem w Zachodniej Małopolsce i jednym z dwóch w województwie. 9 czerwca 2014 Zarząd PZPS podjął ostateczną decyzję o poszerzeniu I ligi siatkówki mężczyzn do 14 drużyn. Obok Kęczanina skorzystały na tym również ekipy AZS AGH 100RK Kraków, Victorii Wałbrzych i Karpat Krosno.

– Zatwierdziliśmy rozszerzenie I ligi mężczyzn do 14 drużyn. Nie było dyskusji, decyzja zapadła dosyć zgodnie - powiedział dla portalu sportkrakowski.pl  Andrzej Lemek, sekretarz generalny PZPS i wiceprezes ds. formalnych i rozgrywek.

- Do całej czwórki wystosujemy formalne zaproszenie do I ligi. Będę mieli dosyć krótki, być może tygodniowy, termin na odpowiedź: akceptację lub odrzucenie - wyjaśnił krakowskiemu portalowi Jacek Sęk, członek zarządu Związku i przewodniczący Wydziału Rozgrywek.

Na 16 czerwca PZPS zwołał natomiast zebranie prezesów zespołów I-ligowych.

- Przygotowaliśmy kilka opcji systemów rozgrywek; zarówno dotyczących ilości zespołów biorących udział w play off i play out, jak i liczby meczów w poszczególnych rundach. Prezesi będą mogli je zaopiniować, czyli de facto wybrać najbardziej im odpowiadający model - powiedział Jacek Sęk.

Przy tworzeniu systemu rozgrywek zostaną wzięte pod uwagę również potrzeby telewizji, której przedstawicieli zaproszono na poniedziałkowe zebranie. - Transmisją meczów pierwszoligowych jest zainteresowana TVP Sport. Rozmowy toczą się od pewnego czasu, jeśli zostaną pomyślnie sfinalizowane, to będziemy mieli relacje – zakończył przewodniczący Wydziału Rozgrywek.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,469,158 unikalne wizyty