25 Czerwca 2024 16:29:41

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
"Czwórka" UMKS w finale Kinder+Sport

Od środy do niedzieli (3-6 lipca) tysiąc dwustu młodych siatkarzy i siatkarek z całej Polski będzie rywalizowało w Drzonkowie o Puchar Kinder+Sport 2014. Wśród nich są przedstawiciele UMKS Kęczanin. Nasza "Czwórka" w składzie: Kacper Własiński, Maciej Pająk, Filip Mrowiec, Konrad Kawczyński i Mikołaj Haręża po zajęciu trzeciego miejsca podczas rozgrywanego w Nowym Sączu finału wojewódzkiego zawodów Kinder+Sport awansowała do etapu, w którym zagrają najlepsze zespoły z całej Polski.

Puchar Kinder+Sport to rozgrywki skierowane do najmłodszych adeptów piłki siatkowej,  do uczniów szkół podstawowych, a rywalizacja przebiega w zespołach 2-, 3- i 4-osobowych. Jak co roku zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. W 2014 roku laureaci zobaczą mecze reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata. Dodatkową atrakcją będzie obserwowanie z bliska treningu naszej kadry. Trener Stephane Antiga, podobnie jak jego poprzednicy Daniel Castellani i Andrea Anastasi, zaprosił najmłodszych siatkarzy i siatkarki do zobaczenia ich idoli z bliska.

Od 2008 roku rolę ambasadora akcji Kinder+Sport pełni trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski, który osobiście pojawi się w Drzonkowie. Choć Sebastian nie miał okazji występować w tym turnieju, to wśród uczestników można znaleźć obecnych kadrowiczów, takich jak Michał Kubiak czy były zawodnik Kęczanina - Mateusz Mika.

W turnieju w Drzonkowie rywalizuje ze sobą 288 zespołów w 6 kategoriach. W sumie przez kilka dni turnieju zostanie rozegranych ok 1600 spotkań(!).

Szczegółowe informacje można odnaleźć na stronach internetowych www.drzonkow.pl oraz www.kindersport.pl. Turniej Kinder+Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska, JM MARKETING GROUP oraz Fundacją Polska Siatkówka.

WYNIKI "NA ŻYWO"

fot. www.drzonkow.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,418,609 unikalne wizyty
Table 'aetoo4_keczanintest.fusion_captcha' doesn't exist