26 Czerwiec 2022 15:28:44

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Łukasz Ciupa i Wiktor Macek w UMKS Kęczanin

Przyjmujący Łukasz Ciupa i środkowy Wiktor Macek są pierwszymi siatkarzami, którzy dołączyli do Kęczanina Kęty przed nowym sezonem w I lidze siatkówki.

Pochodzący z podczęstochowskiej Blachowni nowy przyjmujący UMKS urodził się 23 lutego 1990 roku. Łukasz swoją przygodę ze sportem zaczynał od piłki nożnej. Po 8 latach zmienił jednak dyscyplinę na siatkówkę, trafiając do Delic-Polu Norwid Częstochowa. Z klubem zdobył dwukrotnie Wicemistrzostwo Polski  Juniorów. W 2008 roku Delic-Pol przegrał w finale z MOS Wola Warszawa (UMKS Kęczanin zajął 6 miejsce), a w 2009 roku z Jockerem Piła. Od sezonu 2011/2012 mierzący 194 cm siatkarz reprezentował zespół PWSZ Karpaty Krosno. Klub z Krosna mimo zaproszenia do udziału w rozgrywkach I-ligowych w nadchodzącym sezonie zrezygnował ze startu.

Wiktor Macek (202 cm) urodził się 19 sierpnia 1993 roku w Sosnowcu. W Zagłębiu, w MKS MOS Płomień rozpoczął również swoją siatkarską edukację. Nowy środkowy UMKS następnie trafił do szkoły w Częstochowie gdzie przez kilka lat uczył się i trenował uczestnicząc w rozgrywkach Młodej Plus Ligi i II-ligi, w barwach Delic-Polu Norwid. Z klubem  w 2012 roku zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów (w finale Delic-Pol pokonał 3:0 Czarnych Radom). Ostatnie dwa sezony Wiktor spędził na parkietach I ligi. W sezonie 2012/2013 w Energetyku Jaworzno, a ostatni w TKS Tychy.

 

Niestety, w nowym sezonie w barwach UMKS na pewno nie zagrają: Marcin Kantor, Mateusz Zarankiewicz, Kacper Popik, Paweł Pietraszko, Piotr Janiak, Dariusz Kubica i Michał Mysera. W imieniu Zarządu UMKS Kęczanin Kęty oraz naszych kibiców dziękujemy zawodnikom za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Serdeczne podziękowania zwłaszcza dla Darka Kubicy, Pawła Pietraszko i Michała Mysery, którzy już od kilku sezonów reprezentowali nasz klub na II- i I-ligowym parkiecie.

fot. Karpaty Krosno, TKS Tychy


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,461,336 unikalne wizyty