25 Czerwca 2024 16:18:39

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Łukasz Ciupa i Wiktor Macek w UMKS Kęczanin

Przyjmujący Łukasz Ciupa i środkowy Wiktor Macek są pierwszymi siatkarzami, którzy dołączyli do Kęczanina Kęty przed nowym sezonem w I lidze siatkówki.

Pochodzący z podczęstochowskiej Blachowni nowy przyjmujący UMKS urodził się 23 lutego 1990 roku. Łukasz swoją przygodę ze sportem zaczynał od piłki nożnej. Po 8 latach zmienił jednak dyscyplinę na siatkówkę, trafiając do Delic-Polu Norwid Częstochowa. Z klubem zdobył dwukrotnie Wicemistrzostwo Polski  Juniorów. W 2008 roku Delic-Pol przegrał w finale z MOS Wola Warszawa (UMKS Kęczanin zajął 6 miejsce), a w 2009 roku z Jockerem Piła. Od sezonu 2011/2012 mierzący 194 cm siatkarz reprezentował zespół PWSZ Karpaty Krosno. Klub z Krosna mimo zaproszenia do udziału w rozgrywkach I-ligowych w nadchodzącym sezonie zrezygnował ze startu.

Wiktor Macek (202 cm) urodził się 19 sierpnia 1993 roku w Sosnowcu. W Zagłębiu, w MKS MOS Płomień rozpoczął również swoją siatkarską edukację. Nowy środkowy UMKS następnie trafił do szkoły w Częstochowie gdzie przez kilka lat uczył się i trenował uczestnicząc w rozgrywkach Młodej Plus Ligi i II-ligi, w barwach Delic-Polu Norwid. Z klubem  w 2012 roku zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów (w finale Delic-Pol pokonał 3:0 Czarnych Radom). Ostatnie dwa sezony Wiktor spędził na parkietach I ligi. W sezonie 2012/2013 w Energetyku Jaworzno, a ostatni w TKS Tychy.

 

Niestety, w nowym sezonie w barwach UMKS na pewno nie zagrają: Marcin Kantor, Mateusz Zarankiewicz, Kacper Popik, Paweł Pietraszko, Piotr Janiak, Dariusz Kubica i Michał Mysera. W imieniu Zarządu UMKS Kęczanin Kęty oraz naszych kibiców dziękujemy zawodnikom za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Serdeczne podziękowania zwłaszcza dla Darka Kubicy, Pawła Pietraszko i Michała Mysery, którzy już od kilku sezonów reprezentowali nasz klub na II- i I-ligowym parkiecie.

fot. Karpaty Krosno, TKS Tychy


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,418,585 unikalne wizyty