10 Grudzień 2022 10:57:48

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Srebro Małopolski w Turnieju Nadziei Olimpijskich 2014

Reprezentacja Małopolski zdobyła srebrny medal podczas Turnieju Nadziej Olimpijskich, który odbył się w dniach 14-16 lipca w Spale. W składzie kadry województwa jest reprezentant naszego klubu i uczeń Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy kęckiej „dwójce” Wojtek Gruszka.

We wstępnej fazie siatkarze z rocznika 1999 z naszego województwa zajęli pierwsze miejsce w grupie pokonując kolejno: Warmińsko-Mazurskie 2:0 (25:11, 25:15), Kujawsko-Pomorskie 2:0 (26:24, 25:22) i Podlaskie 2:0 (25:0, 25:0). W ćwierćfinale nasza drużyna pokonali natomiast reprezentantów Pomorskiego 2:0 (25:18, 25:16).

W półfinale rozegranym w środę 16 lipca, po emocjonującym meczu nasza drużyna pokonała Mazowieckie 2:1 (14:25, 25:18, 15:10). W ostatnim meczu niestety reprezentanci małopolskich klubów przegrali po 3-setowej walce z ekipą ze Śląska 2:1 (23:25, 25:17, 15:9).

Reprezentacja Małopolski: Mateusz Stós, Karol Gdowski, Kamil Zaręba, Szymon Grzegorzek, Kamil Kosiba, Wojciech Druzgała, Tomasz Garguła, Piotr Droździk, Seweryn Zdrada, Tomasz Dylowicz, Marcin Zabawa, Wojciech Gruszka, Maciej Pawelec – trenerzy: Marek Skrobot, Przemysław Płaczek

Wyniki TNO w Spale:

Lubuskie – Łódzkie 0:2 (14:25, 26:28)
Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 0:2 (11:25, 15:25)
Opolskie – Świętokrzyskie 2:0 (25:17, 25:19)
Dolnośląskie – Podkarpackie 1:1 (25:19, 19:25)
Pomorskie – Zachodniopomorskie 1:1 (25:16, 23:25)
Kujawsko-Pomorskie - Podlaskie 2:0 (25:0, 25:0)
Wielkopolskie – Lubelskie 1:1 (19:25, 25:23)
Mazowieckie - Śląskie 2:0 (25:22, 25:23)
Lubuskie - Zachodniopomorskie 2:0 (25:19, 25:23)
Warmińsko-Mazurskie - Podlaskie 2:0 (25:0, 25:0)
Opolskie - Lubelskie 2:0 (25:23, 25:19)
Dolnośląskie - Śląskie 1:1 (12:25, 25:18)
Łódzkie - Pomorskie 2:0 (25:18, 25:20)
Małopolskie-Kujawsko-Pomorskie 2:0 (26:24, 25:22)
Świętokrzyskie - Wielkopolskie 1:1 (20:25, 25:20)
Podkarpackie - Mazowieckie 1:1 (22:25, 25:20)
Lubuskie - Pomorskie 0:2 (23:25, 21:25)
Warmińsko-Mazurskie-Kujawsko-Pomorskie 0:2 (20:25, 13:25)
Opolskie - Wielkopolskie 2:0 (25:23, 25:14)
Dolnośląskie - Mazowieckie 0:2 (23:25, 15:25)
Zachodniopomorskie - Łódzkie 1:1 (21:25, 25:23)
Podlaskie - Małopolskie 0:2 (0:25, 0:25)
Lubelskie - Świętokrzyskie 2:0 (25:22, 25:17)
Śląskie - Podkarpackie 2:0 (25:10, 25:17)

O miejsca 1-8
Łódzkie - Kujawsko-Pomorskie 2:1 (25:17, 19:25, 15:11)
Pomorskie - Małopolskie 0:2 (18:25, 16:25)
Opolskie - Śląskie 1:2 (25:22, 20:25, 12:15)
Lubelskie - Mazowieckie 1:2 (5:25, 25:23, 9:15)

O miejsca 9-16
Zachodniopomorskie – Podlaskie 2:0
Lubuskie - Warmińsko-Mazurskie 2:0 (25:19, 25:19)
Wielkopolskie - Podkarpackie 1:2 (25:21, 18:25, 13:15)
Świętokrzyskie - Dolnośląskie 2:1 (25:23, 17:25, 15:7)

Pomorskie - Lubelskie 0:2 (16:25, 25:27)
Kujawsko-Pomorskie - Opolskie 2:1 (26:28, 25:18, 15:10)

Podlaskie - Wielkopolskie 0:2 (0:25, 0:25)
Warmińsko-Mazurskie - Dolnośląskie 0:2 (24:26, 14:25)
Zachodniopomorskie - Podkarpackie 2:1 (20:25, 25:16, 16:14)
Lubuskie - Świętokrzyskie 0:2 (25:27, 23:25)

Półfinały:

Łódzkie - Śląskie 0:2 (17:25, 17:25)
Małopolskie - Mazowieckie 2:1 (14:25, 25:18, 15:10)

Mecze o poszczególne miejsca:

1-2 Śląskie - Małopolskie 2:1 (23:25, 25:17, 15:9)
3-4 Łódzkie - Mazowieckie 0:2 (23:25, 22:25)

5-6 Kujawsko-Pomorskie - Lubelskie 2:0 (25:19, 25:22)
7-8 Opolskie - Pomorskie 2:0 (25:22, 27:25)

9-10 Zachodniopomorskie - Świętokrzyskie 2:1 (25:16, 20:25, 15:13)
11-12 Podkarpackie - Lubuskie 0:2 (24:26, 17:25)

13-14 Wielkopolskie - Dolnośląskie 2:1 (21:25, 25:18, 16:14)
15-16 Podlaskie - Warmińsko-Mazurskie 0:2 (0:25, 0:25)


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,058,079 unikalne wizyty