26 Czerwiec 2022 22:20:53

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
27 września - start męskiej I ligi

 

27 września rozpocznie się siatkarski sezon na szczeblu I ligi, natomiast 22 września zostanie rozegrana I runda Pucharu Polski.

Zgodnie z decyzją Wydziału Rozgrywek PZPS siatkarze, w tym UMKS Kęczanin, rywalizować będą systemem „każdy z każdym" do 7 marca, a dwa tygodnie później rozpocznie się play-off. Pierwszych osiem zespołów walczyć będzie o czołowe lokaty do dwóch wygranych w I rundzie. W II rundzie play-off - już do trzech wygranych - rywalizować będzie tylko pierwsza czwórka. Zespoły z miejsc 9-12 po rundzie zasadniczej walczyć będą w play-out o utrzymanie (9-12, 10-11). Przegrane drużyny z tych rywalizacji (do trzech wygranych) spadną do II ligi.

Na dzień dzisiejszy liga liczy 12 zespołów. Po tym, jak do rozgrywek nie zgłosił się jednak zespół Caro Rzeczyca (miał przejąć miejsce TKS Tychy) szanse na grę w I lidze ma jeszcze Morze Bałtyk Szczecin. Zespół z Pomorza Zachodniego musi jednak porozumieć się z TKS. Jeśli to się powiedzie, liga będzie liczyła 13 zespołów i wówczas drużyna, która po rundzie zasadniczej zajmie 9. miejsce zakończy rozgrywki, a o utrzymanie walczyć będą zespoły z miejsc 10-13. Wszystkie zespoły łącznie z SMS PZPS Spała będą uczestniczyć w rozgrywkach play-off lub play-out.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,462,845 unikalne wizyty