28 Czerwiec 2022 08:16:13

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Kolejni siatkarze dołączyli do zespołu Kęczanina

Przyjmujący Bartosz Pietruczuk i środkowy Karol Behrendt zdecydowali się na przenosiny do Kęt aż z Gdańska, gdzie od kilku sezonów reprezentowali barwy Lotosu Trefla, mocno przyczyniając się do ostatnich sukcesów zespołu z Pomorza. Obaj siatkarze w najbliższym sezonie wystąpią w UMKS na zasadzie wypożyczenia z gdańskiego zespołu.

Urodzony 26 lutego 1993 roku Bartosz Pietruczuk (196 cm), który w ubiegłym sezonie był kapitanem Lotosu Trefla był również jednym z najlepiej zagrywających, atakujących i punktujących graczy Młodej Ligi. Siatkarz w 25 meczach w sezonie 2013/2014 zdobył 333 punkty (6 lokata), w tym aż 38 z zagrywki (2 lokata) i 275 atakiem (5 lokata). Zwłaszcza zagrywka jest mocną stroną nowego przyjmującego UMKS. W sezonie 2012/2013 był on najlepiej zagrywającym Młodej Ligi (35 asów - 0,69/set). Poza grą w ML, w ostatnich trzech sezonach, Bartosz uczestniczył także w treningach będąc zawodnikiem seniorskiego zespołu Lotosu Trefla Gdańsk.  Siatkarz jest wychowankiem klubu Jurand Malbork (2008-2010).

Karol Behrendt (ur. 14 kwietnia 1995 w Chojnicach) ma 197 cm wzrostu. Nowy środkowy Kęczanina był w sezonie 2013/2014 najlepiej blokującym siatkarzem Młodej Ligi. W 22 meczach zablokował aż 71 razy, co daje aż 3,2 bloku/mecz. Kolejny w rankingu Bartłomiej Mordyl z Asseco Resovii może pochwalić się „tylko” 63 zablokowanymi piłkami w 23 meczach (2,7/mecz). Karol w ostatnim sezonie zdobył w sumie 170 punktów w Młodej Lidze. W 2011 roku nowy środkowy UMKS rywalizował o miejsce w kadrze Polski kadetów.

Do pierwszej drużyny dołączyli także wychowankowie UMKS - Kordian Szpyrka (ur. 1990 r., 194 cm - wywalczył awans z Kęczaninem do I ligi w sezonie 2011/2012 i z rezerwami Kęczanina do II w sezonie 2012/2013), który powrócił po roku gry w II-ligowym MKS Andrychów i Wojciech Gandyk. Młody siatkarz dotychczas rozgrywał w drużynie juniorów i III-ligowych rezerwach Kęczanina. Urodził się 30 sierpnia 1995 roku i ma 187 cm wzrostu. W maju Wojtek zdał maturę w klasie sportowej (Siatkarski Ośrodek Szkolny) w Powiatowym Zespole nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Już dzisiaj drużyna, do której dołączy jeszcze prawdopodobnie dwóch siatkarzy, spotkała się na pierwszych zajęciach w Kętach. W niedzielę 3 sierpnia I-ligowy zespół wraz z ok. 70 młodymi adeptami siatkówki trenującymi w klubie, wyjedzie na obóz sportowy. Tym razem nie nad morze a do kaszubskiej Stężycy, która kilka lat temu mogła pochwalić się I-ligową żeńską siatkówką.

Pierwszym testem, w jakim przyjdzie się sprawdzić nowej drużynie UMKS będzie rozgrywany corocznie Puchar Burmistrza Kęt. Z uwagi na rozpoczynające się 30 sierpnia Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej turniej odbędzie się nietypowo, w dniach 27-29 sierpnia (środa-piątek). Po raz pierwszy jednak zagrają w nim dwa zespoły Plus Ligowe. Obok gospodarzy wystąpią w nim bielski BBTS i Effector Kielce. Codziennie zostanie rozegrane też tylko jedno spotkanie. W środowym Kęczanin zagra z BBTS Bielsko-Biała, a czwartkowym BBTS z Effectorem Kielce. W ostatnim, piątkowym Kęczanin zagra z Effectorem. Już dzisiaj zapraszamy w dniach 27-29 sierpnia do kęckiej hali OSiR. Wszystkie mecze o godz. 18.

fot.czassiatkowki.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,470,095 unikalne wizyty