28 Czerwiec 2022 08:44:29

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Bartosz Pietruczuk: Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa

 

- Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa! Ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem kęckiej publiczności i mogę zapewnić naszych fanów, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - powiedział w rozmowie z siatkowka24.com Bartosz Pietruczuk.Nie wiem czy wiesz, ale tym zwycięstwem prawie wyrównaliście osiągnięcie zespołu z tamtego sezonu, gdy ten wygrał zaledwie dwa mecze we własnej hali!

Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa! Ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem kęckiej publiczności i mogę zapewnić naszych fanów, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i nie raz będą razem z nami cieszyć się z kolejnych sukcesów.

W Gdańsku, w rozgrywkach Młodej Ligi nigdy nie grałeś przy takiej publiczności, zgadza się?

W Kętach na mecz przyszło oczywiście więcej osób niż w Gdańsku. Siatkówka w tym mieście jest najważniejszym sportem, wielkim wydarzeniem a w Gdańsku jest bardzo dużo lig, rozgrywek, sportów mimo to kibice na naszych meczach również dopisali. Ja jestem bardzo zadowolony z tego, jak zostałem tutaj przyjęty.

W pierwszej kolejce we Wrześni prowadziliście 24:20 w premierowym secie, i zdołaliście go przegrać na przewagi. Teraz prowadząc 24:21 wytrzymaliście, a właściwie ty wytrzymałeś ciśnienie przy ostatniej piłce.

Moim zdaniem we Wrześni nie wytrzymaliśmy psychicznie. Zresztą nasz trener potwierdza moje słowa. Teraz wyciągnęliśmy wnioski z tego, co się stało zagraliśmy lepiej a przede wszystkim mądrzej w końcówce i dzięki temu udało nam się odnieść zwycięstwo w drugim secie spotkania z Pekpolem Ostrołęka.

Przez tydzień jedyne co mogliście zmienić, to było chyba tylko podejście mentalne, psychiczne?

Jeżeli chodzi o sferę techniczną to niewiele mogliśmy poprawić. Znaczną rolę odegrało tutaj podejście mentalne. Byliśmy głodni zwycięstwa, bardzo go potrzebowaliśmy i dlatego bardzo się cieszę, że rozmawiamy po zwycięskim meczu Kęczanina.

Goście zdecydowanie „wystrzelali się” w pierwszym secie, potem ich gra nie wyglądała dobrze, a Wy włączyliście piąty bieg, i w trzecim a w szczególności czwartym secie rozbiliście rywala.

Jednym z kluczy do zwycięstwa był fakt, że popełniliśmy zdecydowanie mniej błędów od przeciwnika i zachowaliśmy chłodne głowy w trudnych sytuacjach. Bardzo dużo dały nam skuteczne obrony moich kolegów, dzięki którym mogliśmy później wyprowadzać skuteczne kontrataki.

Świetnie zagraliście blokiem w tym meczu, to aspekt gry, którego zabrakło Wam tydzień wcześniej?

Każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Mieliśmy bardzo dużo bloków . Wielkie brawa należą się naszym trenerom, nam za to jak przenalizowaliśmy grę przeciwników na odprawach przedmeczowych.

Ciebie chwalono w rozgrywkach Młodej Ligi między innymi za kapitalną zagrywkę, dzisiaj wreszcie pokazałeś moc w tym elemencie, to będzie twój znak rozpoznawczy tutaj w Kętach?

Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Nie ukrywam, że na początku sezonu byłem trochę podłamany ponieważ zagrywka i atak są moimi największymi atutami. Nie bardzo mi to wychodziło, a zwłaszcza zagrywka na całe szczęście dzisiaj było już zdecydowanie lepiej i udało mi się odpalić.

W kolejną sobotę jedziecie do Świdnika, w zeszłym sezonie Kęczanin wygrał tam 3:0, jednak zarówno jedna jak i druga drużyna są zupełnie odmienione.

Na pewno będzie nas czekał zupełnie inny mecz. Z kolei o meczu z Ostrołęką musimy jak najszybciej zapomnieć. Teraz naszym celem jest Avia. Musimy przeanalizować jak najlepiej naszego rywala, dać z siebie jeszcze więcej na treningach i wtedy będzie dobrze.


Z Bartoszem Pietruczukiem w  Kętach rozmawiał Piotr Bąk – Siatkowka24.com


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,470,537 unikalne wizyty