23 Maja 2024 12:07:20

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
KPS Kęty, czyli nowe stowarzyszenie na sportowej mapie miasta

Prowadzenie siatkarskiej drużyny w I-ligowych rozgrywkach to główne zadanie nowego stowarzyszenia, które 1 czerwca w sali PZ nr 10 im. Mikołaja Kopernika postanowiła założyć grupa kilkunastu osób z Kęt i najbliższej okolicy. Spotkanie otworzył Pan Marek Błasiak zapoznając obecnych z jego celem.

Początkowo uczestniczyły w nim także władze Kęt w osobach burmistrza Krzysztofa Klęczara i wiceburmistrza Rafała Ficonia, którzy potwierdzili swoje wsparcie dla nowopowstałego klubu. W tym w 2015 roku gmina przeznaczy na ten cel 150 tys. złotych, a po przekształceniu do 6 miesięcy w spółkę obejmie w niej udziały. Osobne wsparcie z magistratu, zgodnie z ogólnymi zasadami, nadal ma otrzymywać Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Kęczanin”, który zajmować się będzie prowadzeniem pozostałych zespołów młodzieżowych i seniorskich w lidze wojewódzkiej. Burmistrz wyraził także swoje stanowisko, iż do tego czasu nikt z pracowników urzędu i osób z nim związanych nie znajdzie się we władzach klubu.

Podczas obrad grupa jednogłośnie podjęła uchwałę o założeniu stowarzyszenia Klub Piłki Siatkowej Kęty, uchwaliła jego statut oraz wybrała zarząd oraz komisję rewizyjną. Prezesem nowego klubu został jednogłośnie wybrany Pan Marek Błasiak. W zarządzie działać będą także Sebastian Kasolik (V-ce Prezes), Izabela Kawczyńska (Sekretarz) oraz Radosław Bogacz i Ireneusz Sidło. Komisja rewizyjna KPS Kęty działać będzie natomiast w składzie: Sławomir Olearczyk (Przewodniczący) oraz Maciej Gruszka i Andrzej Dźwigoń.

Pierwsze zadanie jakie stoi przed członkami nowego zarządu to złożenie wniosku do sądu o wpis do KRS oraz pozyskanie kolejnych sponsorów dla nowego stowarzyszenia. Z pewnością ważnym jest fakt, iż firmy które w ostatnim półroczu wspierały UMKS Kęczanin zapowiedziały również swoją pomoc dla nowego klubu. Z informacji jakie udało nam się uzyskać również kilka nowych podmiotów chce jeszcze przed startem w sezonie 2015/2016 wesprzeć drużynę w rozgrywkach Krispol I ligi.

– Nie chcemy ciągle „dziadować”, być tłem, a przede wszystkim nie chcemy przeżywać po raz drugi tego, co w ostatnim sezonie – powiedział prezes Marek Błasiak.

Tym samym wszelkie spekulacje o sprzedaży miejsca w I lidze przez Kęczanina zostają na ten moment ucięte. Wszystko wskazuje, że nadal w Kętach będziemy mogli śledzić rozgrywki zaplecza Plus Ligi oraz emocjonować się grą naszych siatkarzy.

– W ostatnim sezonie, łącznie z seniorami, mieliśmy dziesięć drużyn zgłoszonych do rozgrywek, nikt tylu nie miał Małopolsce – podkreślił kolejny raz prezes UMKS Kęczanin i KPS Kęty. - Pierwsza liga napędza szkolenie, daje dzieciakom impuls i przykład. Dlatego próbujemy ją uratować.

żródło: Sportowe Kęty

Temat był poruszony również w artykule Pawła Fleszara - sportkrakowski.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
10,269,355 unikalne wizyty