26 Czerwiec 2022 17:02:51

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
KPS Kęty, czyli nowe stowarzyszenie na sportowej mapie miasta

Prowadzenie siatkarskiej drużyny w I-ligowych rozgrywkach to główne zadanie nowego stowarzyszenia, które 1 czerwca w sali PZ nr 10 im. Mikołaja Kopernika postanowiła założyć grupa kilkunastu osób z Kęt i najbliższej okolicy. Spotkanie otworzył Pan Marek Błasiak zapoznając obecnych z jego celem.

Początkowo uczestniczyły w nim także władze Kęt w osobach burmistrza Krzysztofa Klęczara i wiceburmistrza Rafała Ficonia, którzy potwierdzili swoje wsparcie dla nowopowstałego klubu. W tym w 2015 roku gmina przeznaczy na ten cel 150 tys. złotych, a po przekształceniu do 6 miesięcy w spółkę obejmie w niej udziały. Osobne wsparcie z magistratu, zgodnie z ogólnymi zasadami, nadal ma otrzymywać Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Kęczanin”, który zajmować się będzie prowadzeniem pozostałych zespołów młodzieżowych i seniorskich w lidze wojewódzkiej. Burmistrz wyraził także swoje stanowisko, iż do tego czasu nikt z pracowników urzędu i osób z nim związanych nie znajdzie się we władzach klubu.

Podczas obrad grupa jednogłośnie podjęła uchwałę o założeniu stowarzyszenia Klub Piłki Siatkowej Kęty, uchwaliła jego statut oraz wybrała zarząd oraz komisję rewizyjną. Prezesem nowego klubu został jednogłośnie wybrany Pan Marek Błasiak. W zarządzie działać będą także Sebastian Kasolik (V-ce Prezes), Izabela Kawczyńska (Sekretarz) oraz Radosław Bogacz i Ireneusz Sidło. Komisja rewizyjna KPS Kęty działać będzie natomiast w składzie: Sławomir Olearczyk (Przewodniczący) oraz Maciej Gruszka i Andrzej Dźwigoń.

Pierwsze zadanie jakie stoi przed członkami nowego zarządu to złożenie wniosku do sądu o wpis do KRS oraz pozyskanie kolejnych sponsorów dla nowego stowarzyszenia. Z pewnością ważnym jest fakt, iż firmy które w ostatnim półroczu wspierały UMKS Kęczanin zapowiedziały również swoją pomoc dla nowego klubu. Z informacji jakie udało nam się uzyskać również kilka nowych podmiotów chce jeszcze przed startem w sezonie 2015/2016 wesprzeć drużynę w rozgrywkach Krispol I ligi.

– Nie chcemy ciągle „dziadować”, być tłem, a przede wszystkim nie chcemy przeżywać po raz drugi tego, co w ostatnim sezonie – powiedział prezes Marek Błasiak.

Tym samym wszelkie spekulacje o sprzedaży miejsca w I lidze przez Kęczanina zostają na ten moment ucięte. Wszystko wskazuje, że nadal w Kętach będziemy mogli śledzić rozgrywki zaplecza Plus Ligi oraz emocjonować się grą naszych siatkarzy.

– W ostatnim sezonie, łącznie z seniorami, mieliśmy dziesięć drużyn zgłoszonych do rozgrywek, nikt tylu nie miał Małopolsce – podkreślił kolejny raz prezes UMKS Kęczanin i KPS Kęty. - Pierwsza liga napędza szkolenie, daje dzieciakom impuls i przykład. Dlatego próbujemy ją uratować.

żródło: Sportowe Kęty

Temat był poruszony również w artykule Pawła Fleszara - sportkrakowski.pl


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,461,717 unikalne wizyty
Table 'aetoo4_keczanintest.fusion_captcha' doesn't exist