26 Czerwiec 2022 16:39:32

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Nasi w Ogólnopolskim Turnieju Talentów SOS

W dniach 22-24 maj 2015r. w Kielcach odbyły się konsultacje kadry Regionu Południe Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, na które powołanych zostało 4 zawodników UMKS Kęczanin: Damian Hudzik (PZ 10 Kęty) oraz Wojciech Gruszka, Dominik Mreńca i Rafał Drabek (ZSG 2 Kęty).

Prawie 80 czołowych zawodniczek i zawodników z kategorii młodzik i kadet ćwiczyło pod okiem doświadczonych trenerów, których zadaniem było sprawdzić potencjał poszczególnych zawodników i wybrać kadrę naszego regionu na Ogólnopolski Turniej Talentów. Koordynatorami chłopców byli Artur Łoza, Michał Betleja oraz Dariusz Daszkiewicz. W każdym roczniku (1999-2001) na kadrę powołanych było tylko po 9 zawodników z grona czterech województw (12 ośrodków S.O.S.). Samo powołanie na kadrę makroregionalną było więc sporym wyróżnieniem.

W trakcie zgrupowania dokonano pomiarów i przeprowadzono najistotniejsze próby motoryczne. Na treningach przeprowadzono fragmenty gry oraz grę właściwą. Pobyt oraz wyżywienie zawodników i trenerów na kadrze finansowane było przez PZPS. Zawodnicy otoczeni byli fachową opieką fizjoterapeutów, którzy w indywidualnych konsultacjach udzielali zawodnikom cennych wskazówek dotyczących prewencji i postępowania w przypadku wystąpienia urazów.

Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego, w którym spotkają się reprezentacje czterech regionów odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2015r w Bełchatowie. Kwalifikacje i powołanie na ten prestiżowy turniej otrzymali Damian Hudzik (środkowy), Dominik Mreńca (rozgrywający) i Wojciech Gruszka (libero).

Gratulujemy i życzymy powodzenia !


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,461,597 unikalne wizyty