24 Września 2023 19:32:21

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Nasi w Ogólnopolskim Turnieju Talentów SOS

W dniach 22-24 maj 2015r. w Kielcach odbyły się konsultacje kadry Regionu Południe Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, na które powołanych zostało 4 zawodników UMKS Kęczanin: Damian Hudzik (PZ 10 Kęty) oraz Wojciech Gruszka, Dominik Mreńca i Rafał Drabek (ZSG 2 Kęty).

Prawie 80 czołowych zawodniczek i zawodników z kategorii młodzik i kadet ćwiczyło pod okiem doświadczonych trenerów, których zadaniem było sprawdzić potencjał poszczególnych zawodników i wybrać kadrę naszego regionu na Ogólnopolski Turniej Talentów. Koordynatorami chłopców byli Artur Łoza, Michał Betleja oraz Dariusz Daszkiewicz. W każdym roczniku (1999-2001) na kadrę powołanych było tylko po 9 zawodników z grona czterech województw (12 ośrodków S.O.S.). Samo powołanie na kadrę makroregionalną było więc sporym wyróżnieniem.

W trakcie zgrupowania dokonano pomiarów i przeprowadzono najistotniejsze próby motoryczne. Na treningach przeprowadzono fragmenty gry oraz grę właściwą. Pobyt oraz wyżywienie zawodników i trenerów na kadrze finansowane było przez PZPS. Zawodnicy otoczeni byli fachową opieką fizjoterapeutów, którzy w indywidualnych konsultacjach udzielali zawodnikom cennych wskazówek dotyczących prewencji i postępowania w przypadku wystąpienia urazów.

Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego, w którym spotkają się reprezentacje czterech regionów odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2015r w Bełchatowie. Kwalifikacje i powołanie na ten prestiżowy turniej otrzymali Damian Hudzik (środkowy), Dominik Mreńca (rozgrywający) i Wojciech Gruszka (libero).

Gratulujemy i życzymy powodzenia !


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet

Alumetal

Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,672,806 unikalne wizyty