28 Czerwiec 2022 01:32:11

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
KPS Kęty w całkowicie nowej odsłonie

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kompletna przebudowa I-ligowca z Kęt. Już wiadomo, że w nowym klubie nie zagrają praktycznie wszyscy siatkarze, którzy dołączyli do zespołu Kęczanina przed ubiegłorocznym sezonem.

Pierwszym, który zmienił barwy był kapitan UMKS Jarosław Macionczyk. Najbardziej doświadczony siatkarz ostatnich dwóch sezonów w Kętach w nowym zagra w zespole Warty Virtu Zawiercie. W zespole z województwa śląskiego występował będzie m.in. obok dwóch byłych zawodników UMKS – Michała Mysery i Marcina Kantora.

Pewnym jest również, że w Kętach nie zobaczymy wypożyczonych z Trefla Gdańsk Karola Behrendta i Bartosza Pietruczuka. Pierwszy z nich wrócił do swojego macierzystego klubu i w nowym sezonie będzie trenował pod okiem Andrea Anastasiego z pierwszym zespołem gdańszczan, a drugi zagra w Szczecinie w zespole Espadonu.

W rodzinne strony wrócił także drugi atakujący kęczan Mateusz Ogrodniczuk. Po Młodej Lidze w barwach BBTS Bielsko Biała i Kęczaninie tym razem Mateusza będzie można zobaczyć w KPS Siedlce. Jak twierdzi sam siatkarz spełniło się jego największe marzenie.

- Dwa lata spędziłem w Bielsku-Białej oraz w Kętach, szlifując swoje umiejętności właśnie po to, aby w końcu zostać zauważonym przez władze siedleckiej siatkówki - mówi o swoim transferze zawodnik. - Wiele osób pytało się mnie, jak to się dzieje, że jestem z Siedlec, a muszę grać w tej samej lidze w innym mieście.

Kęczanina opuścili także libero Bartosz Mariański i przyjmujący Łukasz Ciupa. Bartosz w nowym sezonie zagra w zespole beniaminka z Katowic, który z pewnością będzie jedną z bardziej liczących marek na zapleczu Plus Ligi. Klub z Katowic pozyskał m.in. najlepszego rozgrywającego ubiegłego sezonu w I lidze i byłego siatkarza UMKS Macieja Fijałka, Michała Błońskiego z plusligowego BBTS czy Jana Króla i Tomasza Kalembkę, którzy także mają za sobą występy w PLS. Przyjmujący Łukasz Ciupa zagra natomiast w innym beniaminku Krispol I ligi siatkarzy – UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków.

Kiedy poznamy nowe nazwiska w kęckiej drużyny? Na dniach klub powinien otrzymać numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, a wtedy z pewnością dowiemy się więcej szczegółów dotyczących jego nowych siatkarzy.

- Zarys kadry już mam, ale nie będę mówił o szczegółach, póki nie domkniemy budżetu. Zawsze w trakcie rozgrywek możemy jeszcze kogoś pozyskać, jeśli okazałoby się, że mamy za słabą kadrę. – tłumaczy prezes KPS Marek Błasiak.

źródło: Sportowe Kęty

 

W imieniu Zarządu UMKS Kęczanin oraz naszych kibiców dziękujemy Jarkowi Macionczykowi, Mateuszowi Ogrodniczukowi, Bartoszowi Pietruczukowi i Bartoszowi Mariańskiemu, Karolowi Bahrentowi, Wiktorowi Mackowi, Jakubowi Gawłowi i Łukaszowi Ciupie za grę w naszym klubie, wszystkie pozytywne emocje jakie nam dostarczyliście w ostatnich sezonach i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Wszystkiego najlepszego Panowie na nowej sportowej drodze i w życiu prywatnym.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Z galerii
8,469,071 unikalne wizyty