07 Luty 2023 16:34:13

Si@tkówka
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Kęcki "Kopernik" Wicemistrzem Polski!

Uczniowie z PZ Nr 10 w Kętach zdobyli srebrne medale Mistrzostw Polski podczas kończącego się w niedzielę 29 maja w Ostródzie finału Ogólnopolskiej Licealiady. Niestety, w ostatnim spotkaniu podopieczni trenerów Gruszki i Dźwigonia, po pięciosetowej walce musieli uznać wyższość siatkarzy z III LO w Żorach. Jest to największy sukces uczniów z Małopolski od 2009 roku, kiedy złoto zdobyli również siatkarze z popularnego kęckiego "Kopernika".

FINAŁ

III LO Żory - PZ Nr 10 Kęty 3:2 (25:14, 26:28, 22:25, 25:20, 15:11)

Skład PZ nr 10: Mateusz Gutt, Gruszka Wojciech, Adrian Puchała, Dawid Banaś, Kamil Przybycień, Konrad Palkij, Adrian Szłapa, Konrad Banaś, Kamil Krupa, Konrad Nycz, Sebastian Urbański (wszyscy UMKS Kęczanin), Piotr Droździk i Marcel Pustelnik (MKS Andrychów) - trenerzy: Maciej Gruszka i Andrzej Dźwigoń


pozostałe wyniki rundy finałowej - 29.05.2016

13 miejsce ZSZ Nasielsk - ZSMCKP Białystok 2:0 (25:14,25:19)
11 miejsce ZS Nr 4 Wrocław - ZSP Nr 1 Malbork 2:1 (17:25,25:22,15:10)
9 miejsce VII LO Olsztyn - I LO Turek 1:2 (25:20,17:25,11:15)
7 miejsce LO Międzyrzec Podlaski - ZSO Ozorków 2:0 (25:21,25:20)
5 miejsce LXII LO Warszawa - ZSP Nr 1 Kielce 2:0 (25:22,25:22)
3 miejsce II LO Kędzierzyn-Koźle - LO Świnoujście 1:2 (27:25,15:25,10:15)

Klasyfikacja końcowa:
1. III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta Żory
2. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
3. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Świnoujście
4. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Kędzierzyn-Koźle
5. LXII Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Andersa Warszawa
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce
7. Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Sikorskiego Międzyrzec Podlaski
8. Zespół Szkół Ogólnokształcących Ozorków
9. I Liceum Ogólnokształcące Turek
10. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
11. Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej Wrocław
12. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Malbork
13. Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. Świętego Józefa Białystok
14. Zespół Szkół Zawodowych Nasielsk

Najlepszy blokujący turnieju: Adrian Puchała
Najlepszy zawodnik PZ nr 10: Wojciech Gruszka

Wyniki grupowe PZ Nr 10:
ZSZ Nasielsk - PZ Nr 10 Kęty 0:3 (11:15,5:15,7:15)
PZ Nr 10 Kęty - II LO Kędzierzyn – Koźle 1:2 (18:16,13:15,14:16)
PZ Nr 10 Kęty - ZSP nr 1 Malbork 3:0 (15:10,15:13,15:11)
PZ Nr 10 Kęty - VII LO Olsztyn 2:1 (15:10,17:19,15:13)
PZ Nr 10 Kęty - ZSO Ozorków 2:1 (15:11,11:15,15:10)
LO Międzyrzec Podlaski – PZ Nr 10 Kęty 0:3 (13:15,11:15,8:15)

Półfinały:
PZ Nr 10 Kęty - LO Świnoujście 2:1 (20:25,26:24,17:15)
III LO Żory - II LO Kędzierzyn-Koźle 2:1 (26:28,25:19,15:10)

Galeria i komplet wyników - facebook UMKS Kęczanin


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Wranglery

Kenty Bouw

Unique Forms

Z galerii
9,207,922 unikalne wizyty