30 Lipiec 2021 22:01:39

Si@tkówka
Sportowe Kęty
Siatkarskie emocje przez całą dobę
Polski Związek Piłki Siatkowej
Strefa Siatkówki
Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Klub Kibica UMKS Kęczanin
Klub Kibica
Przed nami kolejna siatkarska sobota

W najbliższą sobotę (30.10.2010) zapraszamy wszystkich fanów siatkówki, nie tylko kęckiej, na kolejne mecze z udziałem drużyn UMKS "Kęczanin" Kęty.

Już o godz. 15 na hali OSiR w Kętach odbędzie się mecz małopolskiej III ligi kobiet, w którym zajmujące aktualnie 8 miejsce w tabeli, siatkarki UMKS "Kęczanin" Kęty zmierzą się z drużyną Skawy Wadowice.

O godz. 18 dojdzie do kolejnego II-ligowego pojedynku naszych siatkarzy. Tym razem po drugiej stronie siatki staną zawodnicy Błękitnych Ropczyce, czyli siódmej ekipy ubiegłego sezonu w II lidze (gr. 4). Drużyna Błękitnych, której początki sięgają 1963 roku, gra w II lidze nieprzerwanie od sezonu 2003/4.

Zajmujące czwarte miejsce w tabeli rezerwy UMKS "Kęczanin" w sobotę czeka natomiast wyjazdowe spotkanie w Andrychowie, gdzie o godz. 15 zmierzą się z zespołem MKS Andrychów.

Zapraszamy na mecze "Kęczanina" i do żywiołowego dopingu naszych siatkarek i siatkarzy. Jak zwykle zapraszamy również przed meczami do naszego sklepiku, gdzie oferujemy unikatowe koszulki, szaliki, kubki i smycze z logiem klubu oraz do wspierania go poprzez Klub Przyjaciół UMKS "Kęczanin" Kęty.

Sobota należała do Kęczanina

 

Dzisiejsza sobota należała do zawodników UMKS Kęczanin Kęty. Wszystkie nasze drużyny zwyciężyły w swoich meczach.

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

II liga mężczyzn

MKS Wisłok Strzyżów - UMKS Kęczanin Kęty 1:3 (21-25, 25-15, 17-25, 25-27)

Kęczanin Kęty:  Kapuśniak, Błasiak, Szpyrka, Guzdek, Biegun, Kubica, Puchała (libero) oraz Gawina, Bogacz, Mamica, Auguścik, Muchewicz

Błasiak, Gruszka (trenerzy)

 

III liga mężczyzn

 UMKS Kęczanin II Kęty – UKS Dobry Wynik Kraków 3:1 (25-17, 25-19, 23-25, 25-19)

 Składy:

Kęczanin Kęty:  Wykręt, Pyrdziak, Słomka, Faron J., Gaweł, Węgliński, Byrdy (libero) oraz Błasiak, Kiełtaczyński, Toczko, Faron M., Zwoliński – Węgliński (trener)   

Dobry Wynik:  Józefowski, Czkór, Dziadoń, Kołek, Dotkiewicz, Karmowski, Kluczyński (libero) oraz Madej, Janawa, Marek, Górka – Janawa (trener)  

- zdjęcia z meczu -

 

III liga kobiet

LKS Orzeł Witkowice - UMKS Kęczanin Kęty  2:3  (14-25, 25-16, 25-23, 23-25, 12-15)

Składy: 

Orzeł Witkowice: Domider, Łęcka M., Tomiak, Nurek, Koczur, Łęcka B., Urbańczyk (libero) oraz Gawęda, Mosler, Klęczar – Suski (trener)

Kęczanin Kęty: Motyka, Mroczek, Chmiel, Smoła, Piskorek, Noga, Kłaput (libero) oraz Jurzak, Bogacz, Lipowiecka, Lisicka, Penkala, Barciak – Dźwigoń (trener)

- zdjęcia z meczu -

Zapraszamy na mecze

Już w najbliższą sobotę 23 października o godzinie 18. w hali kęckiego OSiR-u odbędzie się spotkanie pomiędzy rezerwami Kęczanina Kęty a drużyną Dobrego Wyniku Kraków. Kęczanin II zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli III ligi małopolskiej, natomiast drużyna z Krakowa dziewiąte.

Dwie godziny wcześniej (godz.16) na sali przy ZSG w Witkowicach odbędą się natomiast pierwsze w historii żeńskiej III ligi derby Gminy Kęty w siatkówce, w których nasze dziewczyny zmierzą się z drużyną Orła Witkowice. Z uwagi na derbowe spotkanie emocji z pewnością nie zabraknie.

Osoby zainteresowane wyjazdem na sobotni mecz pierwszej drużyny UMKS Kęczanin do Strzyżowa informujemy, że mecz ten rozpocznie się na hali MZS w Strzyżowie, przy ul. Daszyńskiego 4  o godzinie 17.  

Na wszystkie spotkania serdecznie zapraszamy.

Wygrana juniorek i juniorów

Mistrzostwo małopolski juniorek

UMKS Kęczanin Kęty – Maraton Krzeszowice 3:2  (25-18, 21-25, 23-25, 25-18, 15-10)


Kęczanin Kęty – Motyka, Penkala, Mroczek, Piskorek, Lisicka, Jurzak, Żmudka (libero) oraz Bogacz, Lipowiecka, Muchewicz, Madeja - Dźwigoń (trener)

Maraton Krzeszowice - Domagalska, Kłeczek, Węgrzyn, Iwan, Pigan, Mikulska, Woźniak (libero) oraz Płatek, Gawryła, Gęsior, Satora - Piechota (trener) 

- zdjęcia z meczu -

Mistrzostwo małopolski juniorów

Kłos Olkusz - UMKS Kęczanin Kęty 0:3  (25-27, 22-25, 19-25)


Kęczanin Kęty – Wykręt, Toczko, Faron, Kiełtaczyński, Zwoliński, Pyrdziak, Baszak (libero) oraz Błasiak, Wadoń - Błasiak (trener)

Zwycięstwo było blisko

II liga mężczyzn

UMKS Kęczanin Kęty – PWSZ Karpaty Krosno  2:3 (23-25, 16-25, 25-21, 25-21, 15-17)

 

Składy:

Kęczanin Kęty – Kapuśniak, Błasiak, Szpyrka, Guzdek, Biegun, Kubica, Puchała (libero) oraz Gawina, Węgliński, Mamica, Auguścik, Faron

Karpaty Krosno – Gadzała, Bryliński, Golonka, Mandela, Słomka, Książkiewicz, Cabaj (libero) oraz Kosiek, Laskowski, Skrzypek, Jaszczuk, Włodarczyk

-zdjęcia i wypowiedzi pomeczowe-

Pierwsze zwycięstwo seniorek

III liga kobiet

UMKS Kęczanin Kęty – GSKS Laskowa  3:0  (25-23, 25-14, 25-16)


Kęczanin Kęty – Penkala, Mroczek, Piskorek, Lisicka, Motyka, Bogacz, Lipowiecka (libero) oraz Chmiel, Jurzak, Żmudka

GSKS Laskowa - Oleksy M., Jasińska, Stach P., Kiławiec, Knurowska, Matras, Szumilas (libero) oraz Stach M., Kurczak, Oleksy R.

-zdjęcia z meczu-

Zapraszamy na sobotnie mecze

Już w najbliższą sobotę 16 października o godzinie 18. w hali kęckiego OSiR-u odbędzie się kolejny mecz drugoligowej drużyny UMKS Kęczanin Kęty. Siatkarze, po ubiegłotygodniowej wygranej, tym razem zmierzą się z drużyną PWSZ Karpaty Krosno. Z pewnością będzie to przeciwnik trudniejszy od AZS-u Politechnika Krakowska.

Drużyna PWSZ Karpaty Krosno w ubiegłym sezonie aspirowała do awansu do I ligi. Krośnianie weszli do fazy play-off, ale po kontuzjach kilku zawodników, nie zdołali przejść do drugiej rundy. Ostatecznie rozgrywki zakończyli na czwartym miejscu w tabeli. Zespół stracił co prawda kilku cennych zawodników, między innymi utalentowanego atakującego – Jonasza Bieguna, który zasilił szeregi kęckiej drużyny – ale z pewnością nie można go lekceważyć. W Krośnie grał również nasz przyjmujący – Karol Węgliński, a jednym z jego obecnych siatkarzy jest były zawodnik Hejnału Kęty  – Tomasz Gadzała. Mecz zapowiada się więc bardzo ciekawie.

UMKS na Facebook UMKS na Instagram

Wspierają Nas
Gmina Kęty

Ice-Mastry

Czanieckie Makarony

PSB Gabryś-Sikora

Witmet


Powiat Oświęcimski

Tauron

Aksam

Z galerii
7,511,519 unikalne wizyty